Şalpazarı Anadolu Lisesi’nde yangın tatbikatı yapıldı

Şalpazarı Anadolu Lisesi, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ile birlikte okul bahçesinde yangın tatbikatı düzenledi. Tatbikatta Öğrenciler okul binasından itfaiye merdiveni yapılan kurtarma çalışmalarını heyecanla izlediler. Okul Müdürü Canan Ateş’in de izlediği tatbikatta Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiyecisi İdris Koç öğrencilere yangın olaylarında dikkat edilecek hususlara ilgili açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

AK Parti Trabzon İl Kongresi’ne Şalpazarı damgasını vurdu

25 Mart 2018 Pazar günü yapılan AK Parti Trabzon 6. İl Olağan Kongresi’ne,  tribündeki görselliği ile apayrı bir renk katan Şalpazarılılar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın da ilgisini çekti. Şalpazarı Ağasar yöresine özgü rengarenk giysileriyle kongre salonunda yer alan yüzlerce bayan, İl Kongresi’ne damgasını vurdu. AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, “İl Kongremize, bayanların yöresel giysilerle katılımlarını sağlayarak, bir farkındalık ortaya koyduk. Cumhurbaşkanımız kongredeki konuşmasının ardından saha kenarındaki engelleri aşarak bayanlarımızla birlikte fotoğraf çektirdi. Bu şimdiye kadar hiç görülmemiş bir olay” diye konuştu.

Devamını Oku

Belediye’nin araç töreninin ardından kafalarda soru işareti kaldı !

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan hibe olarak temin edilen yeni çöp kamyonu ve diğer bazı araçlar için dün çarşı ortasında tören düzenlemişti. Başkan Kurukız törende konuşma yaptıktan sonra Kaymakam Murat Beşikci‘ye de söz vermek istemişti. Kaymakam Beşikci, “Ben misafirim” diyerek konuşma yapmazken, Belediye Başkanı Refik Kurukız‘ın AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk‘a ise söz vermemesi kafaları karıştırdı. Bu durumu yadırgayan bazı partililer, “Belediye Başkanı burada İlçe Başkanı Çabuk‘a da söz vermeliydi” dediler. Konu ile ilgili düşüncelerini sorduğumuz AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, “Çöp kamyonunu Belediye Başkanımızla Çevre Komisyonu Başkanı Trabzon Milletvekilimiz Muhammet Balta‘dan…

Devamını Oku