İşadamı Necati Tokul’un oğlu Çağatay, Aylin Uzun ile hayatını birleştiriyor

İşadamı Necati Tokul‘un oğlu Çağatay, 18 Temmuz Çarşamba akşam Saat 19.30’da evleniyor.  Ayşe-Necati Tokul çiftinin oğulları Çağatay, Fikret-Ogün çiftinin kızları Aylin ile dünya evine girecek. Çiftin düğün töreni Beşikdüzü’nde Aşiyan Düğün Salonu’nda yapılacak. İşadamı hemşehrimiz Necati Tokul,  “Aylin ile Çağatay‘ın beraberliğe adım attığı bu özel günde, tam dostlarımızı mutluluğumuzu paylaşmaya davet ediyorum” dedi.

Devamını Oku

Salih Cora’nın vefat eden Amcası Ali Cora Tonya’da ebediyete uğurlandı

Trabzonsporlu eski futbolcu Tayfun Cora‘nın babası ve AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora‘nın vefat eden amcası Ali Cora‘nın cenazesi bugün Tonya’da binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi. Tonya eski Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Cora‘nın cenazesine Şalpazarı’ndan da çok sayıda katılım oldu. Cenazeye; Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, çok sayıda bürokrat, işadamı, gazeteci ve siyasetçi katıldı. Merhum Ali Cora‘ya Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Şalpazarı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

Şalpazarı’nda 15 Temmuz 2016 kanlı darbe teşebbüsünün 2’inci yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Bugün Saat 19.30’da Şalpazarı İlçe Emniyet Amirliği önünde Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Jandarma K. Serdar Ceylan, Emniyet Amiri Sezer Turan, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, siyasetçiler, daire amirleri ve vatandaşlar toplandı. Burada herkese Ay Yıldızlı Türk Bayrağı ve üzerinde “15 Temmuz 2016” logosu bulunan şapkalar dağıtıldı. Kalabalık,  Ay Yıldızlı büyük Türk Bayrağının arkasından Dereköy’deki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar tezahüratlarla yürüdü. Meydandaki törende sırasıyla MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, AK Parti İlçe Başkanı Zeki…

Devamını Oku

Mustafa Bektaş’ın cenazesi Dorukkiriş’te toprağa verildi

Dün çok sevdiği Eskala obasında 77 hayata veda eden Mustafa Bektaş (Havız Aga’nın Mustafa) bugün Dorukkiriş Mahallesi’nde yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından ebediyete uğurlandı. İstanbul Unkapanı’nda triko imalatı ve satışı yaptıktan sonra emekli olan ve yazları memleketinde geçiren Mustafa Bektaş, Anadolu Şapka sahiplerinden Rüştü Bektaş ile Hasan Bektaş ve Dr. Emel Güler‘in babalarıydı. Mustafa Bektaş‘ın cenazesi bugün öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Dorukkiriş Mezarlığına defnedildi. Cenazeye Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız‘ın yanı sıra, bir çok iş adamı ve bazı STK temsilcileri de katıldı. Merhum Mustafa Bektaş‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Ayşe Demir’in cenazesi Turalıuşağı Mahallesi’nde toprağa verildi

Şalpazarı Belediyesi eski personeli ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri İsmail Demir‘in dün 76 yaşında vefat eden annesi Ayşe Demir‘in cenazesi bugün Turalıuşağı Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Bir hafta kadar önce taflan (karayemiş) ağacından düşerek kaburga kemiği kırılan Ayşe Demir kaldırıldığı Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde tedavi gördükten sonra taburcu edilmişti. 7 çocuk annesi Ayşe Demir dün Saat 17.00 sıralarında kalp krizi geçirerek hayata veda etmişti. Ayşe Demir‘in cenazesi bugün Turalıuşağı Mahallesi’nde ikindi namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip mahalle mezarlığına defnedildi. Cenazeye Ayşe Demir‘in yakınlarının yanı sıra; aralarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Müdürü…

Devamını Oku

Elvan Hancı ile Muhammet Aksoy dünya evine girdi

Karakaya Mahallesi’nden Hasan Hancı‘nın torunu Elvan Hancı ile Sugören Mahallesi’nden merhum Mehmet Aksoy‘un (Kadakal) oğlu Muhammet Aksoy bu akşam Halı Saha Tesisleri’nde yapılan görkemli bir düğünle hayatlarını birleştirdi. Sultan – Emin Ali Hancı çiftinin kızları Elvan ile Pamuk – Mehmet Aksoy (merhum)’un oğlu Muhammet‘in düğün törenine yüzlerce davetli katıldı. Düğünde yöresel sanatçımız Çayan Hüseyin Aydın, Batuhan Turan‘ın kemençesi eşliğinde türküler seslendirdi. Elvan Hancı ile Muhammet Aksoy çiftine ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Devamını Oku

Sinlice – Kuzuluk arasındaki köprünün yapımına başlandı

Sinlice ile Kuzuluk Mahallesi arasındaki Kuzuluk Deresi üzerindeki köprünün yapımı başladı. Kuzuluk Mahallesi Muhtarı Kadem Tok, “20 yıllık çile bitti” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti. Yapımı yılan hikayesine dönen Kuzuluk Deresi Cıngışlu mevkiindeki Sinlice – Kuzuluk köprüsünün 1 ay içinde tamamlanması planlanıyor. AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Şalpazarı’nda yıllardan beri süregelen sorunları bir bir çözeceklerini belirterek, “Kuzuluk Mahallemizde vatandaşlarımızın çilesi olan bir sorunu daha tarihe karıştırıyoruz. Allah’a şükürler olsun ki, burada mahallemizin en büyük sorunlarından biri olan köprü problemini hallediyoruz. Kuzuluk Mahallemizin ana yolundaki betonlama çalışmalarımız devam ediyor. Yine su projemiz vardı, suyu programa aldırdık. Bununla…

Devamını Oku

Cansu Özen Tirebolu’ya gelin gitti

Üzümözü Mahallesi’nden Şerife – Hacıbey Özen‘in öğretmen kızları Cansu, Tirebolu’dan Gülüşan – Yusuf Aydın çiftinin polis memuru oğulları Durdu ile bu akşam dünya evine giriyor. Genç çiftin kına düğünü 3 Temmuz Salı akşamı Şalpazarı Halı Sahada yapılmıştı. Düğün töreni ise bu akşam Tirebolu Aşgana Düğün salonu’nda yapılıyor. Cansu Özen – Durdu Aydın çiftine ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

Devamını Oku

Şalpazarıspor yöneticileri yeni sezon öncesi Zirve Otel’deki yemekte buluştu

Şalpazarıspor yöneticileri bugün akşam saatlerinde Şıhkıranı’nda Zirve Otel’de bir araya geldi. Yeni sezon öncesi mali kaynak çözüm önerilerinin değerlendirildiği yemekli toplantıya Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban, Yakup Taşkın, Murat Kumaş, Erol Yanık, Hüseyin Kurukız, Ömer Özdemir, İsmet Çakmak, Serdar Kumaş, İsmail Kara, Metin Özdemir, Mustafa Özendi, Faruk Beldüz, Nurettin Balta ve Turan Özen katıldı. Şalpazarıspor Kulübü Başkanı Cevat Özdemir yaptığı konuşmada, “Bugün Şalpazarıspor etrafında kenetlenmenin gururunu yaşıyoruz. Başta Kaymakamlarımız olmak üzere, Belediye Başkanımız, siyasi parti temsilcilerimiz, işadamlarımız, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Tuzla Belediye Başkan Yrd. Ahmet Çabuk başkanımıza ve adını…

Devamını Oku

Şalpazarı’ndan 60 çocuk Trabzon’da olimpik havuzda yüzme kursuna gidiyor

Şalpazarı Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün girişimiyle, Şalpazarı’ndan 05-18 yaş arası 60 çocuk ve genç Trabzon’a yüzme kursuna gitmeye başladı. Şalpazarı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban, Trabzon Mehmet Akif Ersoy Olimpik Yüzme Havuzu’ndaki yüzme kursuna katılacak olan çocuklarla ve aileleriyle bugün Şalpazarı İlçe Spor Salonu’nda bir toplantı gerçekleştirdi. İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Karaçoban 2 ay sürecek yüzme kursuna haftada 2 gün çocukların minibüslerle götürülüp-getirileceğini ve bu yıl talep patlaması yaşadıklarını belirterek, çocuklara ve vatandaşlara her türlü konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi.

Devamını Oku
1 2 3 127