İsmail Kara ve Mehmet Aksoy hayata veda etti

Şalpazarı iki eski esnafını peş peşe kaybetmenin üzüntüsüyü yaşıyor. İlçenin en eski esnafından biri olan İsmail Kara ile Mehmet Aksoy hayata veda ettiler.

Şalpazarı’nda yıllarca İpragaz, Milli Piyango ve Gazete bayilikleri yapan İsmail Kara Trabzon’da tedavi gördüğü Fatih Devlet Hastanesi’nde 90 yaşında vefat etti. Halen İpragaz ve Milli Piyango bayiliğini sürdüren Hasan Kara‘nın babası ve Me-Ka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Mehmet Kara‘nın da dedesi olan İsmail Kara 9 çocuk babasıydı.

Şalpazarı’nda, “Kadakal” lakabıyla tanınan yılların kahvehanecisi, Şalpazarı Belediye Meclisi eski üyesi Mehmet Aksoy da dün akşam saatlerinde Sugören Mahallesi’ndeki evinde kalp krizi geçirdikten sonra kaldırıldığı Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etti. 60 yaşında vefat eden Mehmet Aksoy 3 çocuk babasıydı.

Merhum İsmail Kara‘nın cenazesi bugün öğlen Şalpazarı Merkez Camii önünde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Üzümözü Mahallesi’ne götürülecek. Mehmet Aksoy‘un cenazesinin ise Sugören Mahallesi Camii’ndeki ikindi namazından sonra toprağa verileceği öğrenildi.

Merhum İsmail Kara ile Merhum Mehmet Aksoy‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Şalpazarı sakinlerine başsağlığı diliyoruz.

 

Son Dakika

3 Thoughts to “İsmail Kara ve Mehmet Aksoy hayata veda etti”

  1. İBRAHİM KILIÇ

    ALLAH RAHMET ETSİN BABA DOSTU BÜYÜĞÜMÜZ İSMAİL AMCAYA VE MEHMET ABİYE MEKANLARI CENNET OLSUN AİLELERİNE YAKINLARI VE SEVENLERİNE SABIRLAR VERSİN

  2. Abdullah ZURNACIOĞLU

    Rahmetli akrabam İsmail amcaya ve Mehmet Aksoy`a Allah`tan rahmet geride kalan kederli yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Mekanları cennet olsun.

  3. İsmet YANIK

    MERHUM İSMAİL AMCAMIZA , MEHMET ABİMİZE ALLAH’DAN RAHMET , KEDERLİ AİLELERİNE SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLERİM.MEKANLARI CENNET-İ ALA OSUN.AMİN.

Comments are closed.