Şalpazarılı Berkay Akdemir Judo Türkiye birincisi oldu

Akçaabat Anadolu Lisesi 9. Sınıf Öğrencisi Berkay Akdemir, geçen Pazar günü Çanakkale’de gerçekleştirilen, “Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Birinciliği 66 Kg. müsabakasına Türkiye 1’incisi oldu.

KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi’nde tekniker olarak görev yapan hemşehrimiz Mustafa Akdemir‘in oğlu olan Berkay Akdemir‘in,  Anadolu Yıldızlar Ligi’nde Türkiye Şampiyonluğu kazanması büyük yankı uyandırdı.

judo3 judo4

Futbol oynarken tanıştığı bir antrenör tarafından judo sporuna yönlendirilen ve ilkokuldan itibaren judo ile ilgilenen 15 yaşındaki Berkay Akdemir‘in babası Mustafa Akdemir, “Oğluma, eğitiminin yanında judo sporunu da birlikte yürütmesi için destek veriyorum. Spor faaliyetleri hiç bir zaman eğitime engel olmadığı gibi büyük katkı sağlıyor. Berkay‘ın başarısı bizleri olduğu kadar, öğretmenlerini de çok mutlu etti. Onu bir gün Milli Takım’da görmek istiyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.” diye konuştu.

judo2

 

Son Dakika

3 Thoughts to “Şalpazarılı Berkay Akdemir Judo Türkiye birincisi oldu”

  1. osman çakır

    Degerli kardeşim oglunu ve sizleri kutlarım .başarılarının devamını Allahtan temenni ederim Gurur duydum

  2. ÖMER ÖZCAN

    Kardeşimizi kutluyorum Başarılarının devamını diliyorum.

  3. Kemal TÜRKMEN

    Öğrencimizi, okulunu ve babasını tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Bu öğrencimizi Eğitim derneğimizin organize ettiği 30 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz İstanbul-Çanakkale gezi kafilesine almak istiyoruz. Kafilemiz 30 Nisan Cuma günü saat:17.00’den sonra yola çıkacaktır.

Comments are closed.