23. Ağakonağı Şenliği’nde Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ağırlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  1. Ağakonağı Şenliği dün yapıldı. Şalpazarı’nda aynı gün 3 cenazenin olması nedeniyle, Ağakonağı Şenliği’ne Sugören ve Üzümözü Mahallelerinden az sayıda vatandaş katıldı. Şenliği, dışardan gelen misafirlerle Kireç Mahallesi ve Beşikdüzü’nün yakın mahallelerinden katılan vatandaşlar kurtardı.

Ağakonağı Şenliği’nde Şalpazarı Belediyesi’ne eski adıyla Kapıkaya olarak bilinen bölgede Ağasar Deresi kenarına Kongre Merkezi ve Dinlenme Tesisleri yapacak olan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve beraberindekiler ağırlandı. Erol Yanık‘ın sunduğu Şenlikte bir konuşma yapan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve beraberindekilere Şalpazarı adına teşekkür etti. Şenliğe; Sancaktepe Belediye Başkan Yrd. Rıfkı Bektaş, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir ile İlçe Bşk Yrd. Vakfıkebirli hemşehrimiz Haşim İskender ve bazı STK Temsilcileri de katıldı.

Üzümözü Vakfı ile Şalpazarı Belediyesi’nin birlikte düzenlediği Şenlikte İstanbul Dorukkiriş Derneği Kız Halk Oyunları Ekibi kemençe eşliğinde horon gösterisi sundu. Şenlikte misafirlere Vakıf binasında yöresel yemek ikramında bulunuldu. ikindi vaktine kadar süren şenlikte Yeşim Civelek, Ali Alkurt ve Çayan Hüseyin Aydın; Serdar Kumaş ve Batuhan Turan‘ın kemençeleri eşliğinde türküler seslendirdiler. Vatandaşlar yöresel sanatçıların türküleri eşliğinde horon oynayıp eğlendiler.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir