Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı’na binlerce kişi katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geleneksel Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı binlerce kişinin katılımıyla yapıldı. Trabzon’da 2018 Turizm Sezonu da Acısu’yla birlikte başladı.

Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı’na; Trabzon Vali Vekili Nusret Şahin, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yetkilileri, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, İYİ Parti İlçe Başkanı Pirağa Yaşar, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Erol Yanık‘ın sunduğu programda Belediye Başkanı Refik Kurukız, İl Kültür ve Turizm Müdür Yrd. Feyhan Kurnaz Kaymakam Murat Beşikci ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından vatandaşlar yöresel sanatçıların kemençesi ve türküleri eşliğinde horon oynayarak eğlendiler. Şalpazarı Belediyesi çadırda vatandaşlara yağlı bişi, ayran ve keşkek ikram etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir