Ağırtaş Mahallesi Yeni Camii törenle ibadete açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağırtaş Mahallesi’nde vatandaşların katkılarıyla yenilenen “Yeni Cami” törenle ibadete açıldı. Törende Kadıköy Zühtüpaşa Camii İmamı Adem Karabey ile Çamlıca Camii Müezzini Ahmet Aybar ve Trabzonspor’un eski milli futbolcusu Gökdeniz Karadeniz büyük ilgi gördü. Vatandaşlar Gökdeniz Karadeniz ve imam hatiplerle fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.

Cuma namazından önce başlayan tören programı, namaz sonrası yemek ikramıyla sona erdi.  Ağırtaş Mahallesi Yeni Camii, Adem Karabey ve Ahmet Aybar hocaların okudukları Kur’an tilaveti, mevlidi şerif ve ezanla yankılandı. Programda 15 Temmuz Şehitlerimiz de anıldı. İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu Şehitlerimiz için dua okudu. 15 Temmuz konulu Cuma hutbesinden de, birlik ve beraberlikle zafere giden yol anlatıldı.

Törene Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkan V. Gazi Erdal Kumaş, İlçe J. K. Mustafa Karakuş, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Ağırtaş Mahallesi Muhtarı Osman Öztürk ve İş adamı Yaşar Özcan‘ın da aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir