AK Parti Mayıs Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

mayis ayi meclis toplantisi yapildi

AK Parti Mayıs Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Parti binasında yapıldı. Milletvekili Adnan Günnar‘ın, Ankara’daki Trabzon Günleri hazırlık çalışmaları nedeniyle katılamadığı toplantıya, AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Şalpazarı İlçe Koordinatörü Mehmet Alp divan başkanlığı yaptı.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, önümüzdeki Cuma günü yapılması planlanan Mayıs Ayı Danışma Meclisi Toplantısı’nı Ramazan Ayı nedeniyle erkene aldıklarını belirterek başladığı konuşmasında, son bir haftada Ankara’ya yaptığı 3 ziyaretle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Topkara şunları söyledi:

“Öncelikle Partimizin Kurucu Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mayıs’ta Ankara’da yapılan 3. Olağanüstü Büyük Kongre ile yeniden yuvaya dönmüştür. Hayırlı, uğurlu olsun. Arkadaşlar son bir hafta içinde Ankara’ya 3 ziyaret gerçekleştirdim. Bunlardan biri Olağanüstü Kongremize katılmak içindi. Ankara’da büyük izdiham yaşandı. Cumhurbaşkanımız için yüzbinlerce insan Ankara’ya aktı. Daha öncesinde biri Belediye Başkanı Refik Kurukız‘la olmak üzere iki ziyaret daha yapmıştım. Bu ziyaretlerde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Milletvekilimiz Av. Salih Cora ve diğer Milletvekillerimizle birlikte görüşmelerimiz oldu. Şalpazarı için çok önemli taleplerimizi ilettik. Tüm taleplerimizle ilgili Sayın Bakanımız ve Vekillerimizden tam destek aldık. Başka İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere tüm Vekillerimize teşekkür ediyoruz.

Bildiğiniz gibi Şıhkıranı – Erikbeli – Kadırga yayla yolumuzun ‘Yeşil Yol’ kapsamında yapılması için dana önce Sayın Bakanımız Süleyman Soylu‘dan talepte bulunmuştuk. Bu konuyu yakınen takip ediyorduk. Son ziyaretimizde Sayın Bakanımıza yolla ilgili son durumu aktardık. Bakanımız bunu Kalkınma Bakanı ile bizzat görüştü ve sorunu çözdü. Bunun müjdesini Milletvekilimiz Sayın Salih Cora önümüzdeki günlerde İlçemize yapacağı ziyaretinde verecek.

Arkadaşlar Şalpazarı için Üniversite hedefimiz vardı. Bunun sözünü daha önce Bakanımız Süleyman Soylu‘dan aldığımızı açıklamıştık. Üniversite Şalpazarımız için olmazsa olmazımızdır. Bilmenizi istiyorum ki, bunu sürekli gündemde tutuyoruz. Sayın Bakanımız’dan Şalpazarı’na Sağlık Bilimleri Fakültesi gibi, yoğun talep olan bir bir üniversite dalının açılmasını istedik. Sayın Bakanımız bu konuda da bize destek oluyor. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu‘nun sayesinde Şalpazarı yeni bir Hükümet binasına kavuşacak. Hükümet binamızın temeli yakında atılacak. İlçe Stadı ve semt sahası için çalışmalarımız sürüyor.

Geyikli Osmanuğu’ndaki Sağlık Evi için yakında ihaleye çıkılacak. Ağasar Deresi Islahı için 10 milyon liralık ihale ve yer teslimi yapıldı. Yakında Şalpazarı, Doğancı ve Acısu’da şantiyeler kurulacak. 15 Mahalleye içme suyu projesi ve gölet projelerimiz hayata geçecek. Muzaffer Türkmen döneminde hazırlanan Sis Dağı Turizm Projesi ile ilgili de Sayın İçişleri Bakanımız, Kütlür ve Turizm Bakanı ile görüşüp engelleri ortadan kaldıracak. Ben burada geçen yıldan kalan mahalle yollarımızın betonlaması konusunda gereğini yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu‘na da teşekkür ediyorum.

Şalpazarı Çevre Yolu ve Turalıuşağı – İskenderli – Tonya yolu ile ilgili de Sayın Salih Cora Vekilimiz, Karayolları Bölge Müdürüyle İlçemize gelerek bir çalışma yaptı. Yollarımızın yapımı sürdürülecek. Ayrıca Şalpazarı Çevre Yolu ile Kuzuluk’ta birer köprü de yapılacak.

Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Av. Hilmi Türkmen İlçemize bir Kültür Merkezi yaptırıyor. Şalpazarı Beledimiz yeni hizmet binası yapacak. Bunun ihalesi de yapıldı. Ayrıca dere içine DSİ yaşam alanları yapacak. A101’in önündeki park düzenlemesi Şalpazarı istikametine kadar devam ettirilecek. Şalpazarı’na hizmet için bugüne kadar yoğun bir mücadele verdik, vermeye de devam ediyoruz. İnşallah Şalpazarı’nın makus talihini yeneceğiz.

AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Şalpazarı İlçe Koordinatörü Mehmet Alp de, 16 Nisan’da Şalpazarı’nda yüzde 72.5 oy oranı ile önemli bir başarı elde edildiğini, Trabzon’da oy oranının artışında da rekor kırıldığını ifade ederek, “Şalpazarı’nın her şeyden önce birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Ümit idiyorum ki, 16 Nisan’da yakalanan hava devam eder,  Şalpazarı’nın birlik ve beraberliğine vesile olur” diye konuştu.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir