AK Parti Nisan Ayı Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

akparti

AK Parti Şalpazarı Nisan Ayı  İlçe Danışma Meclisi toplantısı yapıldı. Divan Başkanlığını İl Başkan Yrd. İrfan Çelik’ın yaptığı toplantıda İlk konuşmayı yapan AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği İstanbul ve Ankara ziyaretlerinde yaptığı temaslarla igili bilgi verdi.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Topkara, İstanbul’da; Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen’i, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çabuk’u, Sancaktepe Belediye Başkan Yrd. Rıfkı Bektaş’ı, ŞALFED Başkanı Semih Durmuş’u, Dorukkiriş ve Çamlıca Dernekleri’ni, Ankara’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’yu, Trabzon Milletvekilleri; Av. Salih Cora, Av. Ayşe Sula Köseoğlu ve Dr. Adnan Günnar’ı, Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı hemşehrimiz Necati Yamaç’ı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Mazhar Yıldırımhan’ı,  Daire Başkanı Mehmet Baş’ı, Başbakanlık’ta Daire Başkanı hemşehrimiz Turan Konak’ı, Enerji Bakanlığı’nda Daire Başkanı Jeoloji Yüksek Müh. İsmail Kara’yı, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aziz Yıldırım’ı ziyaret ettiğini anlattı. Başkan Topkara, söz konusu ziyaretlerinde Şalpazarı’na çok önemli hizmetlerin gündeme geldiğini söyledi.

parti1

Topkara daha sonra şunları söyledi:

“Sinlice’den Akçiriş’e kadar olan 12-15 mahalleyi kapsayan su projesinin yapılması için TİSKİ Genel Müdürlüğü’nce çalışmalar devam ediyor. Ancak TİSKİ Genel Müdürü, bu denli büyük bir projeyi yapabilecek bir firmanın Trabzon’da bulunmadığını ve projenin Ankara’da bir firmaya yaptırılacağını söyledi”

“Şalpazarı’na futbol sahası yapılması için daha önce Milletvekilimiz Av. Salih Cora,  İlçe Kaymakamı Cafer Sönmez’den bir dosya hazırlanarak kendisine iletilmesini istemişti. Ancak Kaymakamımız söz konusu futbol sahası için arsa satın alınması gerektiğini bunun için de ödenek kalemi bulunmadığını söyledi. Biz de kendisine ödenek konusunu bizzat Milletvekilimiz Cora’nın halledeceğini belirterek, dosyanın hazırlanmasını talep ettik. Dosya hazırlanınca Milletvekilimize bunu arzedeceğiz”

parti2

“Trabzon Büyükşehir Belediyemiz,  Şalpazarı’na bu yıl zarfında 2 milyon liralık beton dökülmesi için ihale yaptı. Kısa süre sonra betonlama başlayacak. Bunun akabinde de 3 milyon liralık asfaltlama çalışmaları başlayacak. Yollarımızın bakım ve onarımı için bir program yaptık.  Ekipleri 2 grupta çalıştırıyoruz. Bir grup Gökçeköy ve Kuzuluk’tan diğeri de Kabasakal ve Ağırtaş’tan çalışmalara başladı”

AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı İrfan Çelik de yaptığı konuşmada, “İlçe Başkanı Murat Topkara konusuna son derece vakıf. İlçe Danışma Meclisi Toplantımızda bizleri yaptığı ziyaretler ve çalışmalarla ilgili güzel bir şekilde bilgilendirdiğinden dolayı da kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Trabzon Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yrd. İrfan Çelik,  seçim öncesi verilen sözlerin zaman içinde yerine getirildiğini ve getirilmeye devam edeceğini, Ülkemizin karşı karşıya bulunduğu terör olaylarının üstesinden de er-geç gelineceğini kaydetti.

Şalpazarı’ndaki itfaiye sorunu gündeme geldi

Toplantının dilek ve temenniler bölümünde söz alan  Geyiklili Ayşe Taşkın, geçtiğimiz günlerde Geyikli’de meydana gelen yangın olayına değindi. Ayşe Taşkın,  yangın nedeniyle çağırılan itfaiyenin yangın söndükten sonra 1 buçuk saatten daha geç bir zamanda bölgeye ulaştığını, gelen itfaiye görevlilerinin araçları çalıştıramadığını, Şalpazarı’na acilen bir itfaiye birimi kurulması gerektiğini söyledi.

Şalpazarı eniştesi olduğunu belirten AK Parti İl Başkan Yrd. İrfan Çelik, İtfaiye konusunu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı’na özellikle ileteceğini ifade etti.  Çelik, Belediye Meclisi Üyelerinin Danışma Meclisi toplantılarına eksiksiz katılmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

 

 

AK Parti Nisan Ayı Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 7 sene önce

  Sayın Başkan Murat bey ilçe başkanı olarak şalpazarının butun sorunlarına yardımcı oluyorsunuz sızı tebrik ediyorum.

 2. 7 sene önce

  bu kadar ziyaret yapılmasına rağmen somut net.bir söylem yok.kellim kellim ye kellim.zaten yol konularını büyük şehir belediye başkanımız yapılması konusunda söz vermişti yol konusu kendiliğinden oluşan mesele somut acil olarak ne yatırım alındı.

2 Yorum

 1. 7 sene önce

  bu kadar ziyaret yapılmasına rağmen somut net.bir söylem yok.kellim kellim ye kellim.zaten yol konularını büyük şehir belediye başkanımız yapılması konusunda söz vermişti yol konusu kendiliğinden oluşan mesele somut acil olarak ne yatırım alındı.

 2. 7 sene önce

  Sayın Başkan Murat bey ilçe başkanı olarak şalpazarının butun sorunlarına yardımcı oluyorsunuz sızı tebrik ediyorum.