AK Parti Şalpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Şalpazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı, parti binasında bugün öğleden sonra yapıldı. Toplantıya İl Başkan Yrd. Aydın Gündoğdu, Şalpazarı İlçe Koordinatörü Yunus Tekin Baki, Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Kadın Kolları Başkanı Emine Atalar, Gençlik Kolları Başkanı Aydın Kuru, Belediye Meclisi Üyeleri, Mahalle Başkanları, bazı muhtarlar ve geçmiş dönem İlçe Başkanları katıldı.

Divan Başkanlığını AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Şalpazarı Koordinatörü Yunus Tekin Baki‘nin yaptığı toplantıya, Atatürk ve Türk Büyükleri anısına yapılan saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlandı.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Partilerinin geçmiş dönemde Şalpazarı’na bir çok hizmetler yaptığını, halen ekonomik krize rağmen hizmetleri sürdürdüklerini söyledi. Trabzon’da bu yıl en çok yatırım alan İlçeler sıralamasında ilk 5 İlçe arasında olduklarını ifade eden Başkan Çabuk, “Bizim en büyük sıkıntımız İlçe Belediyesi’nin bizde olmaması. Bu yüzden bir ayağımız topal olarak hizmet etmek durumundayız.” diye konuştu.

TOKİ konutları yaptıracağız

Şalpazarı’na TOKİ’yi getireceklerini ve en az 150 konut yaptırmayı hedeflediklerini anlatan AK Parti İlçe Başkanı Çabuk, “Milletvekilimizle ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Sayın Muhammet Balta ile görüştük. Bu konuda mesafe aldık. Ancak bunun bir de belediye ayağı var. Bununla ilgili ve ayrıca küçük sanayi sitesi kurma konusunda çabalarımızı sürdürüyoruz. Biz dedikodularla enerjimizi harcamayacağız. Yaptığımız hizmetler aynamız olacak” dedi.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, önümüzdeki dönem hedeflerini ise şöyle sıraladı:

“Öncelikle 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Şalpazarı Belediyesi’ni AK Partili yapacağız. Şalpazarı’nı kentsel dönüşüm uygulayarak butik bir turizm İlçesi haline getirmek istiyoruz. Şalpazarı’nın her mahallesinde bir Cami bahçesine çocuk parkı kuracağız. Turizm alanlarının alt yapı eksiklikleri tamamlanacak.”

Belediye Başkan Adayımızı süratle açıklayacağız

AK Parti Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyesi İşadamı Aydın Gündoğdu da konuşmasında ağırlıklı olarak önümüzdeki Mahalli İdareler Seçimlerine değindi. İl Başkan Yardımcısı Gündoğdu, AK Parti’nin adaylık sürecinin bu defa fazla uzun sürmeyeceğini kaydetti. “Geçmişte adayı geç açıklama sıkıntısı çektik. Bunun zararlarını gördük. Bu yüzden adaylık süreci fazla uzun sürmeyecek. Bu göreve en layık kişi veya ikinci kişi aday olacak” diyen Aydın Gündoğdu sözlerini şöyle bitirdi:

“Burada 10 kişi aday olursa, herkesin arkasında diyelim 300 kişi var. Bu 3 bin seçmen demek. Bunlardan biri aday gösterildiğinde diğerleri ona karşı çıkar ve 3 bin oy heba olur. Ama bu işe herkesten çok layık olan, çevrede sevilen bir iki kişi aday adayı olursa, bunlardan birini aday gösterilse diğerini ikna edebiliriz. 10 kişiyi ikna etmemiz imkansız. Bu nedenle adaylık süreci uzun tutulmayacak”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir