Hacı Hafız Mehmet Öztürk Sütpınar’da son yolculuğuna uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun eski Müftüsü ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hayrettin Öztürk ile, Canik İlçesi Vaizi Vahap Öztürk‘ün dün Sütpınar Mahallesi’ndeki evlerinde 92 yaşında vefat eden babaları Emekli İmam Hatip Hacı Hafız Mehmet Öztürk bugün yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle ebediyete uğurlandı.

2 erkek, 7 kız olmak üzere 9 evlat babası olan Hacı Hafız Mehmet Öztürk, Sütpınar Mahallesi’nin ilk kadrolu İmam Hatibiydi. Dün öğle saatlerinde vefat eden Hacı Hafız Mehmet Öztürk bugüne kadar çok sayıda hafızın yetiştirmişti.

 

Hacı Hafız Mehmet Öztürk için Sütpınar Mahallesi’ndeki Kur’an Kursu bahçesinde öğle namazından sonra bir tören düzenlendi. Cenaze törenine; Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, Samsun İl Müftüsü Seyfullah Çakır,  Şalpazarı Belediye Başkan V. Sezgin Kayar, Şalpazarı Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu ve Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader‘in yanı sıra çok sayıda din görevlisi katıldı.

Merhum Emekli İmam Hatip Hacı Hafız Mehmet Öztürk‘ün cenaze namazını oğlu Doç. Dr. Hayrettin Öztürk kıldırdı. Hayrettin Öztürk namazı kıldırmadan önce yaptığı kısa konuşmada, “Babamı Hakka doğru gönderiyoruz. Bu zamana kadar çok cenazelerde taziyede vaaz nasihatlerde bulundum. Namazlar kıldırdım. Ama bu benim en zor günümde en zor namazım olacak. Bütün dostlarıma ve hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim geçmişlerinize rahmet eylesin” dedi.

Hacı Hafız Mehmet Öztürk‘ün cenazesi kılınan cenaze namazı ve yapılan duaların ardından Sütpınar – Simenli Mahallesi Kabristanlığına defnedildi. Merhum Hacı Hafız Mehmet Öztürk‘e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir