Meğerse Bakan Soylu’nun ilgisi yokmuş !

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

hidromek bayrami

Türkiye Belediyeler Birliği’nden Şalpazarı Belediyesi’ne hibe edilen 250 bin TL değerindeki Hidromek iş makinası, “Bakan Soylu’dan Şalpazarı’na Hidromek” başlıklı haberimizden sonra İlçede gündeme oturdu. Öyle ki, Başkan Kurukız bu haberimizden sonra çevresindekilere, “Bunun siyasi bir yönü yok. Türkiye Belediyeler Birliği’nden talep ettik, verdiler” derken bugün de haberimize misilleme gibi bir tören düzenledi.

hidro

Şalpazarı Belediye binası önündeki Hidromek iş makinası,  Belediye görevlilerince kordelalarla kuşatılıp flama ve bayraklarla donatıldıktan sonra düzenlenen törende bir konuşma yapan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, konuşmasında iş makinasının Şalpazarı Belediyesi’ne verilmesinde emeği geçenleri bir bir sıraladı.

Konuşmasında, haberimizde adı geçen; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen‘in, Hidromekle ilgilerinin olmadığını ortaya koymaya çalışan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Kadir Topbaş‘ı ise görmezden gelemedi. Teşekkür listesinin başında Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Topbaş‘a yer veren Refik Kurukız, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Hayrettin Güngör ve Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen‘e, Recep Şahin‘e ve Destek Hizmetleri Müdürü Halil İbrahim Azak‘a teşekkür etti.

hidro muhtar

‘Hidromek Töreni’ ne, Kaymakam Cafer Sönmez, bazı daire amirleri, AK Partili Belediye Meclisi Üyeleri Zeki Çabuk ve Muzaffer Şekerci, bazı muhtarlar, esnaf ve MHP’li Belediye Meclisi Üyeleriyle, İlçe eski Başkanı Pirağa Yaşar‘ın da aralarında bulunduğu vatandaşlar katıldı.

hidro-kucuk

Başkan Kurukız, İlçe Müftüsü Yılmaz Çelik’in amin duasından sonra Hidromekin anahtarını Operatör Emrah Çakır’a takdim ederek, iş makinasını yürüttürdü.

tonya hidromek

Tonya Belediyesi ise, Türkiye Belediyeler Birliği’nden hibe gelen benzer bir aracı, tören düzenlemeden araç parkına koyup hemen hizmete sokarken, Şalpazarı Belediyesi’nin araç için tören düzenlemesi, “Göz boyadığı şeklindeki” yorumlara neden oldu.

Turgay İkinci yalan haber yazmaz !

Şalpazarı Belediyesi’ne Türkiye Belediyeler Birliği’nden Hidromek hibe edilmesiyle ilgili haberimizle ilgili olarak, yalan haber yazdığımızı söyleyen Belediye çevreleri ve sosyal paylaşım hesabından şarlatanlık yaptığımızı söyleyen MHP’li Mustafa Özendi‘nin ve kamuoyunun şunu iyi bilmesini istiyoruz:

Turgay İkinci hayatında bir defa bile yalan haber yazmamıştır. Her haberimizde olduğu gibi bu haberimizde de kaynağımız çok ama çok sağlamdır. Çok etkili, yetkili ve değerli bir şahsiyettir. Haberi durup dururken üretmiş değiliz. Şu anda olan biteni takip etmektedir. Gerekli görürse kendisi açıklama yapabilir. Bunun dışında biz başkaca bir açıklama yapmamakla birlikte, değerli okurlarımızdan konuyu iyi analiz etmelerini beklemekteyiz. Halen yaşadığımız mesele;  “İyi tamam da, doğruyu niye yazdın ?” meselesidir.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum

 1. 27 Haziran 2016, 23:35

  Sayın İKİNCİ,SEN SALPAZARİNİN KALBİSİN,BEYNİSİN bu bir gerçek,bu kesinlikle yadsınamaz,SALPAZARİ seni takip ediyor ve etmeye devam edecek,objektif tarafsız haberler YENİ SALPAZARİ GAZATESİDİR….ADRES BUDUR

 2. 28 Haziran 2016, 01:37

  Çok güzel bir makine. Emeği geçenlerden ilçemize kazandıranlardan Allah (c.c) razı olsun. İnşallah Gökçeköy mahallesinin yollarının yapılmasına, düzenlenmesinde de kullanılır. Bizim köyümüzde hizmet görmüş olur.. Bilmem anlatabildim mi?

 3. 28 Haziran 2016, 01:41

  Bizim mahalle sadece seçim zamanlarında hatırlanıyor (bütün siyasiler için geçerli). Çünkü bizim mahalleden seçimden sonra birisi geçse burda yaşayan insanlara, şoförlere, öğrencilere acır insaf eder ve mahallenin yollarını yapar. Beyler yıl 2016 artık. 1980’ler geride kaldı. Şıhkıranı’nın ilerisinde virajda beton yolun altı uçmuş araçlar tamamen Allah’a emanet geçiyorlar sadece basit bir örnek, en çok kullanılan yerden.

 4. 28 Haziran 2016, 01:57

  Hayırdır yorumları niçin kaldırıyorsunuz….
  Bu arada YENİ ŞALPAZARI haber sitesine de yöremizdeki bütün olayları anlık olarak haber yaptığı için çok teşekkür ediyorum. Hatta en ucra mahallelere bile gelip haber yapıyorsunuz gerçekten sizi tebrik ediyorum. Ancak Gökçeköy Mahallesinden sizde geçiyorsunuz, geliyorsunuz ancak görmüyor musunuz bu yolların halini birkaç resim çekip siteden yayınlarsanız çok iyi olmaz mı lütfen bu konulara dikkat çekmenizi bekliyoruz. İlla ki bir olay, kaza olduktan sonramı haber yapılacak. Daha iyi daha güzel için de çalışalım biraz.

 5. 28 Haziran 2016, 10:21

  Turgay Bey,
  Öncelikle habercilik ve şalpazarı adına ortaya koyduğunuz gayret ve hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Şahsım adına yalan haber üretmekle ilgili bir tereddütüm olsa asla sitenizi takip etmem. Ancak doğru haber yapmaktaki hassasiyetinizi “tenkit içeren yorumları yayınlamakta” da bekliyorum sizden. Şahsım adına söylemem gerekirse onlarca yorum yaptım ki yayınlanmadı şimdiye kadar. Gördüğümü ve düşündüğümü yazarken sizi de bir çok kez tenkit etmişimdir.
  Sonuç olarak demem odur ki, mevcut başkanla aranızdaki husumeti haber sayfalarına taşımanız anlamsız. Bir belediye başkanının da iş makinesi için merasim tertip etmesi trajikomik.
  Bu arada gazetenizi takip eden bir çok kişi şu sorunun cevabını arıyor;
  “Şalpazarı belediye başkanı Refik Kurukız mı, Murat Topkara mı ?”

  • 28 Haziran 2016, 23:09

   Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki, Hidromek haberimizle Sayın AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara’nın hiç bir ilgisi olmadığı gibi, buradaki sorunuz da söz konusu haberimizi Topkara üzerine kurguladığınızın açık bir işaretidir. Başka adreslerde kusur arayacağınıza, yaptığımız haberlerimizi dikkatle okuyun. Halkı doğru bilgilendirme çabamızdan başkaca bir şey göremeyeceksiniz.
   “Şalpazarı’nın belediye başkanı Refik Kurukız mi, Murat Topkara mı” şeklindeki sorunuzda samimi olduğunuzu varsayalım. Elbette ki Refik Kurukız Şalpazarı Belediye Başkanıdır. Peki Murat Topkara kimdir ? AK Parti İktidarı yani Hükümetin Şalpazarı’ndaki temsilcisi. Olaya başka bir açıdan yaklaşalım. Trabzon’da Büyükşehir Belediye Başkanımız var değil mi? Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu. Bir de AK Parti İl Başkanı Haydar Revi var. Haydar bey Hükümetin Trabzon’daki en yetkili ismi. Beşikdüzü’nde de Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu var. AK Parti İlçe Başkanı Harun Demirci var. Vakfıkebir de, Tonya’da, Çarşıbaşı’nda da belediye başkanları, AK Parti İlçe Başkanları var. Ama hiç biri Murat Topkara kadar mütevazi ve sabırlı değil. Daha fazla söze gerek var mı bilmiyorum.

 6. 30 Haziran 2016, 09:21

  turgay ikinci yalan haber yazmaz demişsin benim eski ilçe başkanı olduğumu ben bilmiyorumda sen nereden biliyorsun sen şartlanmışsın karşı tarafı lekelemeye karalamaya kendi yaptıkların sana doğru geliyor.yazık hemde çok yazık ne yapmaya çılıştığını herkes biliyor.boşuna sağa sola laf yetştirmeye çalışma önce kendine bak yorumum burada kalsın resmini aldım

 7. 4 Temmuz 2016, 12:06

  Turgay Bey ben saydığınız bu isimlerin hiç birisini tanımam, eminim hepsi birbirinden değerli insanlardır. Sayın Murat Topkara da ilçede hatrı sayılır ve saygın biri olmalı ki iktidar partisinin ilçe başkanı olmuş. Ben yıllardır İstanbul’ da yaşayan biriyim, dedim ya sizin haber siteniz sayesinde ilçeyi takip edip olan bitenden haberdar oluyorum.
  Ama memleketin hiç bir yerinde bir ilçe başkanının bu kadar ön safa koyulma çabası yok.