Salih Cora: Şalpazarı’nın kalkınması turizme ve M.Y. Okuluna bağlıdır

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

coraae

AK Parti Şalpazarı Teşkilatı 2016 yılının ilk Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Ocak Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’na AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, İl Başkan Yrd. ve Şalpazarı Koordinatörü Mehmet Alp, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Çiğdem Ertem,  İlçe Başkanı Murat Topkara, Gençlik ve Kadın Kollları Başkanları, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleri Fatih Yılmaz ve Muzaffer Bayraktar, AK Parti Şalpazarı Belediye Meclisi Üyeleri, Muhtarlar, Partililer ve vatandaşlar katıldı.

murat

Divan Başkanlığını AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Mehmet Alp’in yaptığı toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Divan Başkanı Mehmet Alp ilk sözü AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara’ya verdi.

Konuşmasında AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora’nın Şalpazarı için büyük bir şans olduğunu ve “Ben Şalpazarı’nın Vekiliyim” diyecek kadar cesaretli olduğunu ifade eden AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara şunları söyledi:

HABER VİDEOSU

[youtube 91b7R61bk44]

“Salih Vekilimizi biz Şalpazarılılar olarak çok seviyoruz. Salih Cora Vekilimizin Meclise girmesinden sonra, Şalpazarı olarak biz artık bundan sonra ne gibi hizmetler yapacağımızı konuşmak istiyoruz. Salih Cora Vekilimizi ve Sayın Süleyman Soylu Bakanımızı göreve başladıktan sonra Ankara’da ziyaret ettim. Şalpazarı ile ilgili önemli projeler gündeme getirdik. Şalpazarı’na yeni hükümet konağı yapılmasını istedik. Salih Cora Vekilimiz bu konuda bize her türlü desteği vereceğini söyledi. Huzurunuzda kendisine teşekkür ediyorum.

Şıhkıranı – Erikbeli – Kadırga yolunun karayolları ağına alınmasını, yada Yeşil Yol Projesi’ne dahil edilerek betonlanmasını talep ettik. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu, bu konunun önemli olduğunu ifade ederek bana beraber takip edelim dedi. Sonra Bakanımızın danışmanı Erdem bey beni aradı. Sayın Bakanımız gerekli yazıyı yazmış. Biz de DOKAP Başkanı Sayın Ekrem Yüce’yi aradım ve işlemleri başlattık.

Dedikoduyu bırakalım

Şalpazarı ile ilgili dedikodulara kulak asmayalım. Burada 3 seçim geçirdik ve Şalpazarılılar gereğini yaptı, önemli bir başarı kazandık.  Bundan sonra Şalpazarı ile ilgili planları projeleri konuşalım. taleplerinizi, tekliflerinizi getirin, Bakanımız ve Milletvekillerimizle her türlü hizmeti yapmaya hazırız.

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri, 7 Haziran ve 1 Kasım Genel Seçimlerinde Şalpazarı Belediyesi muhalefette olmasına rağmen  çok önemli bir başarı elde ettik. Bu başarımıza gölge düşürmeyelim. Birlik ve beraberlik içinde hep beraber Şalpazarı’na ne yapılması gerekiyorsa ona çalışalım.

Basında İŞKUR’a elaman alındı, yok şu alındı, bu alındı gibi. Bunlara itibar etmeyin. Benim burada yönetim kurulu üyelerim, meclis üyelerim, mahalle başkanlarım, gençlik ve kadın kolu üyelerim ve vatandaşlar var. Kim bana gelmiş de şu kişi işe girecek demiş de ben almamışsam açıkça çıkıp burada söylesin. Hiç bir kimseyi geri çevirmedik. Herkesin talebini dikkate aldık ve gereğini de yaptık. Bundan sonra da yapacağız. Sayın Süleyman Soylu Bakanımız’dan bize yeni kadro talep ettik. Bize yeni kadro verilecek. Şu anda talebi olmayanlara da duyuru yapıp bunları da işe başlatacağız. Sağa sola giderek İŞKUR’dan işe alımlarla ilgili bindiğimiz dalı kesmeyelim. Şalpazarı iyi şeylerle anılsın. Birbirimize sahip olalım, destek olalım, yardımcı olalım. Şu dedikoduyu aramızda bitirelim. Aklınıza takılan bir soru varsa ben İlçe Başkanı olarak her zaman burdayım. Arayın, deyin ki böyle böyle bir sorun var. Ben gerekli cevabı veririm. Kimseden korktuğum çekindiğim yok. Doğru bildiğimiz yolda ne biliyorsak yapacağız. Ben şu ana kadar bireysel ve genel anlamla, Şalpazarı’na hizmet konusunda hiç bir kimseyi geri çevirmedim. Bana bir kişi çıkıp desin ki; benim işimi takip etmediniz, bana yardımcı olmadınız diye. Kimseye bakarım, ederim demiyorum. Vatandaşlarımızın sorunlarıyla anında ilgili mercileri arayıp ilgileniyorum. Biz Şalpazarı’nın hizmetkarıyız. Sizin hep emrinizdeyiz. Bizden ne talep ederseniz, Milletvekillerimizin destekleriyle yerine getirmek için çalışacağız. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum”

AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Atalar da Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri’ne geysi yardımı kampanyası başlattıklarını belirterek Partililerden kampanyaya katılmalarını istedi.

Şalpazarı Teşkilatımız büyük başarı kazandı

AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Alp ise, “Şalpazarı fotoğrafın büyüğüne bakmak durumundadır. Eğer çocuklarınızı, torunlarınızı düşünüyorsanız, Şalpazarı insanının gelecekte müreffeh bir dünyada rahatlıkta yaşamasını arzu ediyorsanız, birlik beraberlik bütünlük içinde olmak zorundasınız.  Dolayısıyla incir çekirdeğini doldurmayan işlerle uğraşmayalım. Biliyoruz ki, kim ayrılıkçı ve yanlış hareketin içinde bulunmuşsa, o hiç kar etmemiş, zarar etmiştir. Biz Şalpazarı’nın bayrağını daha da yükseklere çıkarmak zorundayız. Diğer AK Parti İlçe Başkanlarımız, AK Partili Belediye Başkanlarımızla seçim çalışmaları yaparken, Şalpazarı AK Parti Teşkilatımız kendi mensuplarıyla çalışarak, Büyükliman yöresinde önemli bir zafer kazanmıştır.” diye konuştu.

topk

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora da konuşmasında, “Öncelikle size bir kez daha teşekkür ediyorum. 1 Kasım Seçimlerinde hem Şalpazarı’nda, hem Trabzon’da hem Türkiye’de çok önemli bir sonuç aldık. 7 Haziran Seçimleri sonrasında milletimizin, memleketin üzerindeki kara bulutlar bir bir dağıldı ve yeniden tek başımıza iktidar olduk.” diyerek 1 Kasım Seçimleri öncesinde verdikleri bütün sözleri yerine getirdiklerini söyledi. Trabzon Milletvekili Cora şöyle devam etti:

Şalpazarı’na Yüksek Okul açacağız

“Trabzon Milletvekilleri olarak  birlik ve beraberlik içindeyiz. Trabzon’a ikinci bir Devlet Üniversitesi kurulması için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni Üniversite, Şalpazarı’na MYO açılması için önemli bir adımdır.  Şalpazarı’nda Meslek Yüksek Okulunu olmazsa olmazlarımız arasında görüyoruz. Şalpazarı’nın kalkınması ancak turizmle ve eğitimle mümkün olduğuna inanıyoruz ve bu konudaki çalışmalarımızı sonuna kadar inatçı bir şekilde takip edip sonuçlandıracağız.

Yeni hükümet konağı yaptıracağız, eskisi öğretmen evi olacak

Yine hükümet konağı ile ilgili İçişleri Bakanımızla konuştuk. Yazışma boyutu devam ediyor. Yeni bir hükümet konağını da Şalpazarı’na kazandıracağız. Bu Bakan beyle yaptığımız görüşmenin neticesidir. Hükümet konağı yapılması halinde, mevcut hükümet konağı binasının Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilerek buranın Öğretmen Evi’ne dönüştürülmesi konusunda bir düşüncemiz var. Bu konuda olumlu tepkiler alıyoruz. Bunu takip edeceğiz.

muhtar

Şalpazarı – Tonya ve Şıhkıranı-Kadırga yolunu yaptıracağız

Ulaştırma Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşmede, Şalpazarı – İskenderli arasındaki Turalıuşağı Mahallesi’nden geçen yolun yapılması,  hem de Doğancı Doyfa’dan geçen Sayraç-Doğancı-Şalpazarı yolunun karayolları ağına alınarak yapılması hususunu bizzat Binali beyle görüştük. Bizzat bürokratlara talimat verdi. Biz de bu konunun takipçisi olacağız.

Başkanımız söyledi, Şıhkıranı-Kadırga yolu bizim en önemli ana yollarımızdan, yayla yollarımızdan biridir. Dışardan gelen insanların hepsinin kullandığı bu yolun da Yeşil Yol kapsamına alınması hususunda İlçe Başkanımızın çalışmaları, Süleyman beyin katkılarıyla beraber, önümüzdeki süreçte yapılmasına çalışacağız. Tonya-Erikbeli yolu Yeşil Yol kapsamına alındı 1 yılda bitirildi. Aynı yüksek standartlarla, Şıhkıranı-Kadırga yolunu yaptıracağız.

Semt sahası yapmak istiyoruz

Şalpazarı’na Spor-Toto Teşkilatı üzerinden bir semt sahası ve sosyal bir tesis yapmak istiyoruz. İlçe Teşkilatımızla görüştükten sonra uygun görülecek bir yere İlçe Belediyesi ile protokol imzalayarak saha ve tesisi yaptıracağız.

Postane binasını Halk Eğitim Merkezi’ne devredeceğiz

Şalpazarı’nda atıl durumdaki Postane binasını da Halk Eğitim Merkezi olarak kullanılması için devredilmesi hususunda girişimde bulunduk. Bu binamızı da bu şekilde değerlendirmek istiyoruz.

En çok ziyaretçim Şalpazarı’ndan

Şimdilik 2 ay içinde bizim yapmış olduğumuz çalışmalar bunlar. Beni en çok mutlu eden şey, en fazla ziyaretçimin Şalpazarı’ndan olması. Şalpazarı’ndan güzel talepler alıyoruz, yapmaya çalışıyoruz.

Gökçeköy Deresi’ne Gölet yapacağız

Bu arada Orman Bakanımızla da görüştük. Seçim öncesi Gökçeköy Deresi’nde turizm ve içme suyu göleti projemiz vardı. Gölet projemizi de bu yıl yapacağız. Programa alınmıştır bilginiz olsun.

Murat Topkara’ya teşekkür ediyoruz

Bütün bu hizmetleri AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanımız Murat Topkara abimizin özel ricası, özel talebi, özel ısrarı ile gerçekleştiriyoruz. Her bir konuya vakıf. Hepsinin bir an önce hayata geçirilmesi, Şalpazarı’na birşeyler kazandırabilmenin derdi tasası içindedir. Ben kendisine teşekkür ediyorum. Murat Topkara bizim işimizi kolaylaştırıyor. Çünkü bizi sürekli arayarak, bu talepleri bize ısrarlı bir şekilde söyleyerek, bunların gerçekleştirilmesi için çok büyük bir katkı sunuyor. Huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyoruz. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Hep birlikte yeni güçlü bir Şalpazarı’nı inşa edelim.

salih cora 16-01-2016

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, Cuma namazını Şalpazarı'nda kıldıktan sonra İlçeden ayrıldı
AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, Cuma namazını Şalpazarı’nda kıldıktan sonra İlçeden ayrıldı

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 16 Ocak 2016, 12:35

  son zamanlarda değerli vekillerimizi şalpazarınıda görmekten gurur duyuyoruz sanki bizleri yıllardır üvey evlet pozisyonundan çıkarmış lar gibi görünü yor bu durum da şalpazarını ve halkını oldukça memnun ediyor ken dilerine bu düşünce ve niyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum

 2. 19 Ocak 2016, 09:09

  bu konuşmaları topkara hangi toplantıda yaptı acaba ben başından sonuna kadat danşma meclis toplantısındayım. insanları yalan dolanla kandırmaya gerek yokki biraz gerçekci olalım arkadaşlar.

  • 19 Ocak 2016, 18:31

   Muhammet bey kim kimi kandırıyor ? Bizim hiç yalan haber yazmadığımızı iyi bilmeniz gerekirdi. Sırf bu yüzden Murat Topkara’nın konuşma videosunu yayınladık. Kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.