Şalpazarı AYMTAL Öğrencileri kurdukları Classify Dijital Eğitim Platformu ile büyük bir başarıya imza attı

featured

Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ‘GençBizz’ uygulamalı girişimcilik programında, sundukları “Classify” isimli eğitim platformu ile büyük bir başarıya imza attı. Türkiye çapında 616 ekibi geride bırakarak finale yükselen genç girişimciler, “Orhan Holding “Eğitimde Fırsat Eşitliği Özel Ödülü” kazandılar.

Classify Dijital Eğitim Platformu ile genç girişimci ekip hızla dijitalleşen dünyada tüm eğitim paydaşlarına interaktif bir eğitim ortamı sunmak için çalışmalar yapıyor. Sınıf ortağı bulma, sınıf eşleşmesi ve sınıflar arası online görüşme özelliği ile ilk versiyonunu üreten ekip, platformu geliştirerek, öğrenciler ve öğretmenler için dijital eğitim materyalleri ile dolu bir sanal okul inşa etmek istiyor.

123 ülkede 50 yıldır uygulanan girişimcilik programını Türkiye’de yürüten Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın düzenlediği eğitimleri alan öğrenciler, şirket görevlerini başarıyla yerine getirdi. 616 ekibi geride bırakarak finale yükselen ekip 3 Haziran’da YouTube Genç Başarı Eğitim Vakfı kanalında canlı olarak yayınlanan final programında Orhan Holding “Eğitimde Fırsat Eşitliği Özel Ödülü“nü alarak girişimcilik programını başarıyla tamamladı.

Ekip üyeleri; Ayşenur Salih (Genel Müdür), Büşra Gül (Pazarlama Müdürü), Nurgül Çelik (İnsan Kaynakları Müdürü), İbrahim Uçar (Finans Müdürü), Çağlayan İbrahim Bektaş (Üretim Müdürü), Gülnur Salih (Halkla İlişkiler Müdürü), Murat Haytaoğlu (Genel Müdür Personeli) kurdukları “aasar” şirketi ile iş dünyasına henüz lise çağındayken ilk adımlarını attılar.

Şirketin danışman öğretmenliğini Ramazan Günaçtı, özel bir firmada iş geliştirme müdürü olarak görev yapan Burç Ersoy şirketin gönüllü mentörlüğünü, İstanbul Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi İlkdem Atun ise ekibin akran mentörlüğü görevlerini üstlendi.

Şalpazarı AYMTAL Öğrencileri kurdukları Classify Dijital Eğitim Platformu ile büyük bir başarıya imza attı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir