Şalpazarı – Beşikdüzü yolunda büyük tehlike atlatıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

heyelann

Şalpazarı – Beşikdüzü Karayolu’nun Gölkiriş Mahallesi aşağısındaki Ciruğu yakınlarında yamaçtan düşen dev kaya yolda ulaşımı engellerken vatandaşları da korkuttu.

Edinilen bilgilere göre dün gece yarısı Saat 03.00 – 04.00 arasında meydana gelen olayda yola düşen kaya yolda dev çukur açarak parçalandı. Olay yerinin yakınlarındaki Gölkiriş Mahallesi’ndeki evinde yaşayan Adem Cüre adlı şoför, “Ben taşın gürültüsünü duymadım. Sabah arkadaşlarım yola taş düştüğünü söylediler” derken, tam karşı tarafta Üzümözü Mahallesi’nde oturan Talat Özen ise, “Gece yarısı Saat 03.00-0400 sıralarında bir gürültü duyduk. Kalkıp bakmadım. Sabah namazından sonra baktım kapanan yolda bekleyen arabaların ışıkları yanıyordu” dedi.

facia facia2

Olayın gece saatlerinde meydana gelmesinin facia ihtimalini azalttığını ve Şalpazarı – Beşikdüzü Karayolunda bunun gibi bir çok yerde tehlike arzeden kayaların olduğunu belirten vatandaşlar, yetkililerden gerekli önlemlerin alınmasını istediler.

tehlike

Olaydan sonra heyelan bölgesine gelen AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, yetkililerden bilgi aldıktan sonra çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Murat Topkara, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nü arayarak, yolun süratli ve sağlıklı bir şekilde ulaşıma açılması için çalışmaların hızlandırılmasını sağladı.

tehlike2  topkararo

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir