Şalpazarı İlçe eski Milli Eğitim Müdürü Adil Bektaş vefat etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı İlçe eski Milli Eğitim Müdürü Adil Bektaş Çorum’da bir süredir tedavi gördüğü hastanede bu sabaha karşı hayata veda etti.

68 yaşında vefat eden 2 çocuk babası Adil Bektaş 2002-2006 yılları arasında 3.5 yıl süre ile Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürütmüştü.

1976 yılında Tonya’da ilkokul öğretmeni olarak meslek hayatına başlayan Adil Bektaş, Beşikdüzü’nde ve Şalpazarı’nın Ağırtaş, Çetrik ve Sugören mahallelerinde ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştı.

Daha sonra vekaleten Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirilen Adil Bektaş görevi süresince başta Öğretmenevinin açılması olmak üzere okulların ve dairelerin donanımına büyük katkı sağlamıştı. Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne halen kullanılmakta olan bir minibüsü de kazandıran Adil Bektaş, yaptığı hizmetle ilgili dedikodu ve şikayetler sonucu soruşturma geçirmiş ve Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandıktan sonra beraat etmişti.

Şalpazarı Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınan Adil Bektaş yeniden Halk Eğitim Merkezi’ndeki görevine dönmüş buradan da Geyikli İlköğretim Okulu’na sınıf öğretmeni olarak görevlendirilmişti. Adil Bektaş kısa süre Geyikli İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yaptıktan sonra emekliye ayrıldı.

Şalpazarı İlçe eski Milli Eğitim Müdürü Adil Bektaş‘ın cenazesi yarın Şalpazarı Merkez Camii önünde öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazını müteakip Üzümözü Mahallesi’nde toprağa verilecek.

Merhum Adil Bektaş‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm eğitim camiasına da başsağlığı diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir