Şalpazarı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri yapıldı

featured

Şalpazarı’nda 15 Temmuz darbe girişiminin 6’ıncı yıl dönümü nedeniyle, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri yapıldı.

Öğleden önce Kaymakam Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkan V. Gazi Erdal Kumaş, İlçe J. K. Mustafa Karakuş, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç ve bazı daire amirleri, Dereköy Mahallesi’nde Şehit P. Onb. Osman Kurtkaya‘nın kabri ziyaret edilerek, İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu tarafından dua yapıldı.

Akşam etkinlikleri ise Saat 19.30’da Hükümet Konağı önünden başladı. Kaymakam ve beraberindeki vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na kadar yürüyüş yaptılar.

Dereköy Mahallesi’ndeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’ndaki tören ise Saat 20.00’de Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu Kur’an-ı Kerim okudu. Ardından sırasıyla şehit aileleri adına; Türkiye Şehit Aileleri Derneği Genel Başkan Yrd. Necati Selvitop, MHP İlçe Teşkilatı adına Fatih Kandil, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Şalpazarı Belediye Başkan V. Gazi Erdal Kumaş ve son olarak Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan günün anlam ve önemini ifade eden konuşmalar yaptılar.

Programın son bölümünde ise 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterimi yapıldı. Etkinliklere bazı mahalle muhtarları ile vatandaşlar da katıldı.

 

Şalpazarı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir