• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Şehitlerimizin ve tanınmış kişilerin isimleri cadde tabelalarında yaşayacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

geyikli ve simenli cadde

Şalpazarı Belediye Meclisi’nin geçen yıl Mayıs ayındaki toplantısında aldığı mahallelerde caddelere verilecek isimlerle ilgili karar, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’ndan geçtikten sonra Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülüp onaylanmıştı.

Söz konusu karara göre; Geyikli Mahallesi’nde merhum Belediye Başkanı Ahmet Nuri Beldüz‘ün, Simenli Mahallesi’nde de Tuzla Belediye Başkan Yrd. Ahmet Çabuk‘un isimleri belirlenen cadddelere verildi.

Şehitlerimiz ve tanınmış kişilerin isimleri ölümsüzleştirilecek

Geyikli Mahallesi’nde;  Muhtar Ali Demirbaş Caddesi, Hafız Hasan Türkmen Caddesi, Şehit Tabip Üsteğmen Asım Bayraktar Caddesi, Vatan Caddesi, Başkan Ahmet Nuri Beldüz Caddesi, Hacı Asım Bayraktar Caddesi, Hacı Şevket Gülay Caddesi, Şehit Er Murat Göce Caddesi, Şehit Er Halil Karagöz Caddesi, Şehit Komiser Yrd. Tolga Özer Caddesi,

Simenli Mahallesi’nde de Çamlıca Mahallesi girişinden, “Atatürk Caddesi” tabelasının olduğu güzergaha bir süre önce Şehit olan ve Tuzla’da toprağa verilen J. Uzm Çvş. Ertan Bayraktar Caddesi, Simenli-Geyikli bağlantı güzergahına da Tuzla Belediye Başkan Yrd. Ahmet Çabuk Caddesi isimleri verildi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Muzaffer Bayraktar cadde tabelalarının ödeneğinin hazır olduğunu ve en kısa zamanda hazırlanarak Mahallelerde uygun yerlere katılacağını söyledi. Muzaffer Bayraktar, bu uygulama ile Şalpazarılı Şehitlerimizin ve Şalpazarı’na önemli hizmetleri olmuş kişilerin isimlerinin tabelalarda ölümsüzleştirileceğini kaydetti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 10 Şubat 2017, 16:40

    Çok güzel olmuş. Düşünenleri ve emeği geçenleri tebrik ediyorum.