Sütpınar Kur’an Kursu’ndan 8 Hafız daha

featured

Sütpınar Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan 8 hafıza hafızlık belgeleri düzenlenen icazet merasimiyle verildi.

Törene Sütpınar Kursu’nda hafızlık eğitimi almış olan Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen de katıldı. Sütpınar Kur’an Kursu’nun yeniden canlanmasında büyük pay sahibi olan Başkan Hilmi Türkmen icazet merasiminde yaptığı konuşmada, 8 Kur’an bülbülünü ve ailelerini tebrik ederek, “Evlatlarını buraya yönlendiren, bu güzel yavrularını buraya emanet edenlerden Allah razı olsun” dedi.

Sunuculuğunu Şalpazarı İlçe Müftülüğü’nden Pirağa Akar‘ın yaptığı İcazet Programı Kur’an-ı Kerim Tilavetleriyle başladı. Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Türkiye ikincisi olan Vakfıkebir Merkez Camii Yeni Camii Müezzin Kayyımı Hafız Muhammet Saka ve Sütpınar Kur’an Kursu’nun bir süre önce vefat eden yöneticisi merhum İmam Hatip Ali Taşkın’ın oğlu Talha Taşkın‘ın Kur’an-ı Kerim tilavetlerinden sonra Şalpazarı İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu açılış konuşması yaptı. Ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hayrettin Öztürk Sütpınar Camii’ni dolduran vatandaşlara günün anlam ve önemini anlatırken, Doç. Dr. Mustafa Kara da Kur’an-ı Kerim okudu.

Yeni hafızlar; Ekrem Mercan, Bayram Kahraman, Kerem Öztürk, Serhat Taşkan, Mehmet Demir, Mustafa Ali Köse, Caner Temiz ve Aliman Yunus Muhcu Kur’an-ı Kerim tilavetleri okudular. Hafızlara daha sonra başarı belgeleri dağıtıldı.

Sütpınar Kur’an Kursu İcazet Programı Yomra İlçe Müftüsü Celal Malkoç‘un yaptırdığı dua ile son buldu. Merasimin ardından “Altın Şehir Üsküdar”ın Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen hafızlara ve hocalarına birer altın hediye etti. Bazı hayırseverler de hafızlara hediyeler takdim ettiler. Programın ardından 1.500 kişiye etli pilav, keşkek, ayran ve tatlı ikram edildi.

İcazet Merasimine, Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Tonya Kaymakamı Muhammet İkis, Trabzon İl Müftüsü Osman Aydın, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu ve AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk da katıldı.

İcazet Programında fenalaşan bir vatandaşa ilk müdahaleyi programa katılan AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu yaptı.

 

Sütpınar Kur’an Kursu’ndan 8 Hafız daha

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir