• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden Şalpazarıspor’a Şampiyonluk Ödülü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törende 2014 yılında bireysel sporlarda Türkiye, Avrupa ve Dünya çağında başarı elde eden 64 ferdi sporcu ile bir üst lige yükselmeyi başaran 7 spor kulübünü bugün gerçekleştirilen törenle ödüllendirdi.

????????????????????????????????????

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Şalpazarıspor’a da 2014-2015 Sezonunda bir üst kümeye çıkma başarısından dolayı 8 bin TL ödül verdi.

Törene Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukcu, ASKF Başkanı Cahit Erdem, Trabzon Divan Başkanı Ali Sürmen, kulüp temsilcileri, spor taban birlikleri temsilcileri, antrenörler, sporcular ve sporcu aileleri hazır bulundu.

Törende bir konuşma yapan Vali Öz, “Spor şehri Trabzon deyiminin içerisinin ne kadar dolu olduğunu bu salonda görüyoruz. Trabzon’da spor deyince her türlü aktivitede güzel bir birliktelik ortaya koyuyoruz. Bunun en güzel örneğini Trabzonspor’umuzun kongresinde gördük. Yüzde 90’a yakın bir katılım oldu. Bu şehrin ruhunda, sportmenlik, kadim kültür ve medeniyet var. Bu şehre yapılan spor tesisleri boşuna yapılmadı. Bu tesislerden daha fazla dünya şampiyonları çıkaracağız.

mansess

Bu başarıların dışında sporun en önemli yönü; toplumu kaynaştırması, birlik ve bütünlüğümüzü sağlaması, milli değerlerimize sahip, çalışkan ve disiplinli nesiller yetiştirmesi, amatör ruhla bunu yoğurarak sağlam bir toplum yapısını oluşturmasıdır. Trabzon’da bu çekirdeğin var olduğunu görmek yarınlarımız için bizleri daha da umutlandırmaktadır.

Trabzon güçlü spor altyapısına sahip bir ildir. Buna her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Merkez tenis kortunun üzerini kapatarak şehre 5 bin kişilik yeni bir salon kazandıracağız. İlçelerimizde yüzme havuzları, kapalı spor salonları, çim sahaları gibi önemli tesislerimiz var. Geleceğin yıldızları projesi ile de öğrencilerimizi spor tesislerine taşımayı ve bu tesisleri daha etkin kullanmalarını hedefliyoruz. Tenis, atletimiz, jimnastik gibi salon sporlarında kulüplerimiz branşlarını biraz daha geliştirirse hem daha başarılı oluruz, hem de bu sporları daha geniş bir alana yaymış oluruz. Trabzon bir spor şehridir. Spor kültürünün bütün ruhuyla yaşandığı ve yaşatıldığı bir şehirdir. Bunu yaşatan bütün kulüplerimize ve sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçöüoğlu, ödül törenindeki konuşmasında sporun önemine dikkat çekti. Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı sporcu ve spor kulüplerini ödüllendirmek için hazırladığı yönetmeliğin geçtiğimiz ayki Belediye Meclis toplantısında kabul edildiğini hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Emeği geçen herkese şükranlarımı ifade ediyorum” dedi. Salonda çok güzel bir Trabzon birlikteliğinin sağlandığına değinen Başkan Gümrükçüoğlu, “Burada bu güzel Trabzon birlikteliğini görmek beni çok gururlandırdı. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ vecizesinin takipçisi olan Trabzon’umuzu burada görüyoruz. Sporcularımızın daha iyi yetişmesi, kötü alışkanlıklarının olmaması için gecesini gündüzüne katan antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Buradaki bütün katılımcılarla, spora gönül vermiş bu şehirle iftihar ediyoruz” diye konuştu.

sporr

Konuşmaların ardından 2014 yılında bir üst lige yükselmeyi başaran spor kulüpleri 8 ila 15 bin TL arasında değişen para, ferdi alanlarda başarı elde eden sporcular ise 1 ila 3 cumhuriyet altını ile ödüllendirildi. Sporcu ve spor kulüplerine ayrıca teşekkür belgeleri protokol mensupları tarafından takdim edildi. Şalpazarıspor’un ödülünü Kulüp Başkanı Gazi Cevat Özdemir aldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir