Davunlu Obası’nda kalp krizi geçiren Sedat Öztürk hayatını kaybetti

Zonguldak Taşkömürü Kurumu’nda tekniker olarak çalışan ve geçtiğimiz günlerde memleketi Şalpazarı’na gelen Sedat Öztürk (40), Kadırga Yaylası’ndaki Davunlu Obası’nda bugün öğle saatlerinde kalp krizi geçirdi. Sugören Mahallesi nüfusuna kayıtlı 3 çocuk babası Sedat Öztürk 112 ambulans ile Tonya Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sedat Öztürk‘ün cenazesi yarın Sugören Mahallesi’nde toprağa verilecek. Merhum Sedat Öztürk‘e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.    

Devamını Oku

Genç yaşta vefat eden Suna Yamaç’ın cenazesi Doğancı Mahallesi’nde toprağa verildi

İstanbul’da bir ay kadar önce kalp krizi geçiren ve tedavi gördüğü hastanede dün 53 yaşında vefat eden Suna Yamaç’ın cenazesi bugün Doğancı Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Eski adıyla Şalpazarı Çok Programlı Lisesi öğretmenlerinden Ali Erata‘nın ablası ve Ali Yamaç‘ın eşi olan Suna Yamaç 3 çocuk annesiydi. Suna Yamaç, Doğancı Mahallesi Kertil Camii’ndeki öğle namazının ardından burada kılınan cenaze namazını müteakip dualarla ebediyete uğurlandı. Suna Yamaç’ın cenazesine; AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Öğretmen Ali Erata‘nın çok sayıda meslektaşı, Trabzon Şalpazarlılar Derneği Başkanı Turgut Kahraman, Sunucu  Erol Yanık ve Sanatçı Çayan Hüseyin Aydın‘ın da aralarında bulunduğu yüzlerce…

Devamını Oku

Tülay Çakır ile Fatih Yaylı dünya evine girdi

Şalpazarı’nda uzun yıllardır esnaflık yapan Mehmet Çakır’ın kızı Tülay, Beşikdüzülü Fatih Yaylı ile hayatını birleştirdi. Kadun – Mehmet Çakır çiftinin kızları Tülay ile Hanım – Ali Yaylı çiftinin oğulları Fatih’in kına düğünü 27 Temmuz 2018 Cuma akşamı Saat 19.00’da Şalpazarı Halı Saha Tesisleri’nde yapıldı. Düğünde Sait Uçar‘ın yanı sıra, Çayan Hüseyin Aydın,  Aydın Güner, Halim Koca, Serdar Kumaş, Davulcu Eser ve Zurnacı Oğuz gibi bir çok sanatçı sahne aldı. Tülay ile Fatih‘in kına gecesi şenlikleri aratmadı. Halı sahayı hıncahınç dolduran vatandaşlar kemençe ve türküler eşliğinde saatlerce horon oynayarak eğlendi. Genç çifte ömür boyu mutluluklar diliyoruz.  

Devamını Oku