Ahmet Metin Genç: Sorumluluğumuzu biliyorum. Sizlere hizmet edeceğiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç göreve başladıktan sonra ilk bayram ziyaretini Şalpazarı İlçesi’ne yaptı.

Cumhur İttifakı’nın Şalpazarı’nda 15 Temmuz Meydanı’ndaki bayramlaşma programına; AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Üsküdar Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, Trabzon BB eski Başkan V. Atilla Ataman ve Çarşıbaşı İlçesi önceki dönem Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu ile AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk ve MHP Şalpazarı İlçe Başkanı Mustafa Koç da katıldı.

Bayramlaşma programında konuşan Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, 31 Mart Mahalli Seçimleri’nin artık geride kaldığını ifade ederek, “Bize oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Ancak, sırf oy almak için bize iftira atanları affetmiyorum” diye konuştu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi eski Başkan V. Atilla Ataman da konuşmasında, “Millet bizi sandıkta traş etti. Kolumuz, bacağımız kesilmedi. Bırakın moral bozukluğunu. Bundan sonra sakalımız daha gür çıkacak. Allah izin verirse önümüzdeki dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Türkmen olacak” dedi.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu’nun bayram kutlamasının ardından konuşan önceki dönem Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen de şunları söyledi: “Şalpazarı’mızda yeniden seçilen Refik Kurukız başkanımızı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Metin Genç arkadaşımızı tebrik ediyorum. Allah yardımcıları osun. Başarılar diliyorum. Yolları da bahtları da açık olsun. Bu seçimlerle milletimiz bize mesaj verdi. Bu mesajın sahibi millettir. Milleti suçlamaya kimsenin hakkı da yoktur, haddi de yoktur. Bizi seçerken bu millet iyi, bizi seçmedi kötü diyemeyiz. Demek ki, vatandaşımızla olan bağımızda, vatandaşımızın talepleri konusundaki gayretimizde Ülke olarak bazı sıkıntılar olmuş ki, top yekün bir mesajı vatandaşımız bize sandıkta vermiş oldu.”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç de, “Çok sevgili Ağasarlılar. Öncelikle bu güzel günde, bu mübarek günde Ağasar’ımızda sizlerle birlikte olmanın mutluluğu ve gururu ile sizleri saygılarımla sevgilerimle selamlıyorum. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, bizleri takdir eden Cumhurbaşkanımıza şükranımızı sunarken, kendilerine bir söz verdim. Geceli gündüzlü çalışarak Trabzon’umuzda derece yapacağız dedim. Hamd olsun. Nasip oldu. Şu anda Trabzon’umuz, Büyükşehir sıralamasında birinci oldu. Bu sözü verirken neye güvendin sorusuna, Ağasarlılar’a güvendim dedim. Şu anda da ilk ziyaretimizi de Ağasar’ımıza yaptık. Şalpazarı’mızdayız. Desteğinize müteşekkirim. Yüzde 60’ın üzerinde bir oyla beraber, Büyükşehir Belediyesi’nde bize güvendiniz. Bu bizim için gurur kaynağıdır, şereftir. Ama inşallah bundan sonraki süreçti bu desteğin karşılığını da vermeyi de Cenab-ı Allah bize nasip eylesin. Sorumluluğumuzu biliyorum. Hizmet edeceğiz. Daha önceki ziyaretimde Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın sözlerinin benim sözlerim olduğunu söylemiştim. Bugün de aynı şeyi söylüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve Üsküdar önceki dönem Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen vatandaşlara etli pilav ikram etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir