Şalpazarı MYO’da 3’üncü mezuniyet coşkusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında eğitim hayatına başlayan Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu 3’üncü dönem mezunlarını verdi.

Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü’nde Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı ile eğitim faaliyetine başlayan Şalpazarı MYO, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı’na da öğrenci alarak 2 program ile eğitim-öğretimi sürdürdü. Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı da bu yıl ilk mezunlarını verdi.x

Cinkaya Düğün Salonu’nda yapılan mezuniyet törenine; Şalpazarı Kaymakamı Semih Memiş, Belediye Başkanı Refik Kurukız, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Trabzon İl AFAD Müdürü Ahmet Koç, Trabzon Üniversitesi Vakfıkebir, Tonya, Beşikdüzü ve Çarşıbaşı MYO müdürleri, akademik personel, öğrenciler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören protokol konuşmalarıyla devam etti.

Şalpazarı MYO Müdürü Doç. Dr. Dönüş Gençer, yaptığı konuşmasında; Meslek Yüksekokulunun yapımında emeği geçen önceki dönem Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen ve Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu başta olmak üzere dış ve iç paydaşlarla, akademik ve idari personele teşekkürlerini iletti. Ayrıca, Meslek Yüksekokulu’na maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Şalpazarı ilçe esnafına da teşekkürlerini iletti. Doç. Dr. Gençer, mezun olan öğrencilere başarılar temennilerinde bulunurken, öğrencilerin yetişmesinde ve bu günlere gelmesinde en büyük pay sahibi olan ailelerine de ayrıca teşekkür etti.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da, memleketimizin farklı illerinden ve coğrafyasından Şalpazarı’na gelen öğrencilerin, mezun olduktan sonra ilçemizin birer gönül elçileri olacaklarını kaydetti.

Şalpazarı Kaymakamı Sayın Semih Memiş de yaptığı konuşmasında, mezun olan öğrencilerin hedefleri doğrultusunda, vatana-millete ve ailelerine faydalı birer insan olacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.

Protokol konuşmaları sonrasında MYO Müdürü Yrd. Öğr. Gör. İsmail Turgut Pala tarafından mezun öğrencilere “Mezuniyet Andı” yaptırıldı. Akabinde farklı kategorilerde başarı elde eden ve programlarda dereceye giren öğrencilere teşekkür ve plaket takdimi yapıldı. Okul 1’incisi Oğuzhan Kumaş ile 2’nci ve 3’üncüye plaketleri ve teşekkür belgeleri verildi. Okul 1’inci Oğuzhan Kumaş, duygu ve düşüncelerini belirten bir konuşma yaparak yaş kütüğüne adının yazılı plaketi çaktı.

Plaket takdimi esnasında kısa bir konuşma yapan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Karaman,  “Bu ilçenin bir evladı olarak aranızda olmaktan guru duyduğumu belirtmek isterim. Rektörlük yaptığım dönemlerde de, ilçelerdeki Meslek Yüksekokullarında işlerin yürümesi için sadece rektörlüğün değil ilçe yönetimi ve halkının da Meslek Yüksekokullara sahip çıkmaları gerekmektedir. Şalpazarı’nda öğrencilerin barınma ihtiyacı olan yurdun en kısa zamanda yapılması gerekmektedir. İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı öncülüğünde en kısa zamanda yurt sorununu çözmemiz gerekmektedir. İlk ve en önemli sorunun yurt konusu olduğunu bilmemiz gerekir. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, gelecekteki iş hayatlarında başarılar dilerim” dedi.

Tören, mezuniyet pastasının kesimi, keplerin havaya fırlatılması ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir