Şalpazarı’nda Hasır Bilezik Kursu’na büyük ilgi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce Atatürk İlkokulu’ndaki bir dershanede açılan Gümüş Takı İşlemeciliği Kursu’nda 15 kursiyer Trabzon Hasırı yapmayı öğreniyor.

Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Şalpazarı Atatürk İlkokulu’na giderek Gümüş Takı İşlemeciliği Kursu’nu ziyaret etti. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Temel Dural ve usta öğreticilerden bilgi alan Kaymakam Şahan, kursiyerlerin yaptıkları el emeği göz nuru takıları dikkatle inceledi. Kaymakam Zekeriya Murat Şahan daha sonra kursiyerlerce yapılan bileklikleri İlkokul öğrencilerine dağıttı.

 

Gümüş Takı İşlemeciliği Kursu Usta Öğreticisi Fatma Akat “Kurs sonunda kursiyerler evlerinde atölyelere hasır bilezik ve gerdan gibi takıları kendi kendilerine yapıp aile maddi gelir elde edebilecekler. Kursiyerler öğrendikleri sayesinde kendi takılarını da yapabilecekler” dedi.

Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Temel Dural,  kursiyerlere Usta Öğretici Nazan Bahadır tarafından Geleneksel Yöntem İle Mum modelleme Tekniği kursu da verildiğini belirterek, geçen Kasım ayı başında başlayan kursun toplam 440 Saat süreli olduğunu ve 13 Ocak 2022 tarihinde sona ereceğini söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir