• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 98. yılında törenlerle kutlandı.

Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesindeki tören Sabah Saat 09.45’te başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi Atatürk Anıtına konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından çelenk töreni sona erdi.

Saat 10.00’da başlayan törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz, günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaptı. Öğrenciler şiirler okudu, çeşitli yarışlalar yapıldı, minikler müzik eşliğinde gösteriler sundu. Öğrenci koroları türküler seslendirdi.

Kaymakam Murat Beşikci, Şalpazarı genelindeki ilk ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen 23 Nisan konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verdi. İlçe merkezindeki tören Atatürk Ortaokulu’nun Kız ve Erkek Halk Oyunları Ekiplerinin gösterileriyle sona erdi. Törenin ardından vatandaşlar öğrencilerle bir süre horon oynadı.

Törene; Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe J. K. V. J. Üçvş. Mustafa Yıldırım, İlçe Emniyet Amiri Sezer Turan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ve Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Bektaş,  AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, İYİ Parti İlçe Başkanı Pirağa Yaşar, daire amirleri, vatandaşlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Törenin ardından İlçe merkezi ve mahallelerdeki okullarda öğrenim gören öğrenciler, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Jandarma, İlçe Emniyet Amirliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makamlarına temsili olarak oturdular.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir