Erikbeli Yaylası Turizm Merkezi’nin temeli törenle atıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

erikbeli

İşadamı hemşehrimiz Atilla Ataman tarafından yaptırılacak olan, “Erikbeli Yaylası Turizm Merkezi” nin temeli, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirilen görkemli bir törenle atıldı.

atilla

Törende konuşan Sri Lanka Trabzon Fahri Konsolosu İşadamı Atilla Ataman, Erikbeli Yaylası Turizm Merkezi’nin A tipi mesire alanı olacağını, 120 – 130 yatak kapasiteli bongalov tipi evlerlle birlikte içinde kır kahvesi ve lokantasının bulunacağını söyledi. İşadamı Ataman “Bizim açımızdan önemli olan burada para kazanmak değil. Öncelikle bizim bu maceraya girmemize vesile olan Valimiz Sayın Abdil Celil Öz beye sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Temelini atacak olduğumuz tesis burada ümitleri yeşertecek olan bir tesistir.  Bu tesis komple bir turizm projesinin parçasıdır. Tesisimiz toplamda 8 milyon TL’ye malolacak” dedi.

cora

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora ise: “Bu proje sadece turizm değil, bölgenin ekonomisine, tarımına, hayvancılığa ve ormancılığa çok büyük katkı sağlayacak bir projedir” dedi.

soylu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu da, “Buranın açılmasını iple çektiğimi hepinize bir kez daha ifade etmek istiyorum. Güzel bir yolculuğun hem Tonya’mıza hem bu güzel vadiye, hem doğamıza, hem de geleceğimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Trabzon insanıyla, coğrafyasıyla, iklimini, dinamizmini sürekli kendi içerisinde barındıran bir şehirdir. Burada çok iyi biri istihdam alanı oluşacaktır. Atilla Bey’i tebrik ediyorum.  Çok güzel ve modern tesisimiz Tonya’mıza şimdiden hayırlı olsun. Bu tesisi hem ekonomimize ciddi bir katkı koyacak.  Bu yöre turizm cenneti olacak. İyi bir yolculuk başlıyor. Biz emrinize amadeyiz” diye konuştu.

soylu22

Temel atma töreninde Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Orman İşletme Bölge Müdürü Mümin Döngez ve Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel de birer konuşma yaparak, yeni tesisin hem Tonya’ya hem de yöreye hayırlı olması dileğinde bulundular. Törene Şalpazarı Kaymakamı Cafer Sönmez, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara’nın yanı sıra, aralarında siyasetçi, bürokrat ve kamu görevlilerinin de bulunduğu çok sayıda vatandaş katıldı.

soylu2

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 6 Haziran 2016, 09:11

  Hayırlı olur inşallah.
  Bu yatırım bölgenin kaderini değiştireceğini unutmamak gerekir. Tebrik ederim.

 2. 9 Haziran 2016, 13:59

  hayırlı olsun. Fakat Kadırga yaylasının Trabzona mı yoksa Gümüşhaneye mi bağlı olup-olmadığının muammasını bir an önce çözün

 3. 11 Haziran 2016, 03:37

  Şalpazarına hayırlı olsun dileklerimi iletirim,Turizm bacasız sanayi yörenin insanlarına iş .Yöre halkı bu yatırımcılara yardımcı olmaları ve bu işi sahiplenmeli.Yatırım yapan değerli işadamlarını tebrik ederim.