Başkan Türkmen, Yüksekokul binasının hızlıca tamamlanacağını söyledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

turkmen yuksekokul

Şalpazarı’na modern bir Yüksekokul binası yaptıran Üsküdar Belediye Başkanı hemşehrimiz Av. Hilmi Türkmen, Yüksekokul talebinin YÖK’ün onayı ile resmen kabul edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Yüksekokul Şalpazarımız için yeni bir sayfa olacaktır. İlçemize ve Ülkemiz gençliğine hayırlı olsun” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen, “Şalpazarımız’a Yüksekokul talebimiz KTÜ Rektörlüğü’nün resmi müracaatı ve YÖK’ün onayı ile resmen kabul edilmiştir. İnşallah binamızı hızla tamamlayıp bu yıl öğrenci almayı hedefliyoruz” diye konuşarak şunları söyledi:

“KTÜ Rektörü Prof.  Dr. Sn. Süleyman Baykal ile bizzat yaptığımız görüşmede Yüksekokulun öğretim elemanı ve idari kadrosunun bir an önce onaylanıp ataması yapılınca,  hızlıca 2018-2019 eğitim öğretim yılında eğitime başlanacağını ifade ettiler. Bu durum bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Yüksekokul Şalpazarı’na canlılık getirecek

Söz konusu Yüksekokul Şalpazarımız için adeta yeni bir sayfadır. Açılacak olan bölümlere bakınca Şalpazarılı gençlerimizin de tercih edebileceği ve mezuniyetlerinden sonra rahatça istihdam edilebilecekleri bir eğitim alacaklardır. Meslek Yüksekokulu Şalpazarımızın ekonomik,  sosyal ve kültürel gelişimi açısından da son derece önemlidir ve özellikle İlçe esnafı için ticari hareketliliği artıracağı kanaatindeyim. Daha şimdiden öğrenciler için yurt ihtiyacına cevap verebilecek özel yurtlar pansiyonlar düşünülmelidir.

Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu kalıcı eser ve hizmette bizim de katkımızın olmasını nasip eden Allah’a hamd ediyorum şükrediyorum.  İnşaallah tamamlamayı ve açılışını görmeyi Allah hepimize nasip etsin. İlçemize ve Ülkemiz gençliğine hayırlı olsun.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 26 Ocak 2018, 10:34

    Daha önce bu konu hakkında birçok yorumda bulunmuştum. Yine yazma gereği duyuyorum. Sağlık Meslek Lisesi açıldığında il dışından gelen arkadaşlarımız özellikle kız öğrencilerimiz konut problemini çok sıkıntılı bir şekilde yaşamıştı.Çoğu dere içlerine bakan rutubetli ver bir o kadarda korunaksız evlerde kalmak zorunda kalmış bir senesini dolduranlar da Şalpazarını terk etmek zorunda kalmıştı. O yüzden okuldan önce konut ve sosyal etkinlik alanlarının bir an önce yapılması gelen öğrenciler için daha önemlidir diye düşünüyorum. Memleketlerine döndüklerinde iyi bir tanıtım olması ve yeni öğrenci çekebilmek için önemli. Aksi takdirde öğrenci olmadığında okulu kapatmak zorunda kalabilirsiniz ve bu Şalpazarı nın yüz karası olabilir.Naçizane bir uyarı. Öğrencilik yıllarında bu sorunları gören bir vatandaş olarak sagılarımla