Şalpazarı Başkent’te tedavi altına alındı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

akp salpazari

2019 mahalli idareler seçimlerine odaklı oluşumlar gözlerini,  3 yıldır tüm seçimlerde büyük başarılar elde eden ve halkla bir kamu görevlisi bilinciyle hizmet sunan Murat Topkara‘nın koltuğuna dikti.

Ak Partili Zeki Çabuk‘u başından beri MHP’li Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ileri sürerken, Ferah Yemek Şirketi sahibi Muzaffer Kasap‘ı da Ahmet Yüksel Gülay ve etrafı destekliyor.
Kimi gruplar da Murat Topkara‘nın gitmesinin kendi işine yarayacağının hesaplarını yapıyor, rakiplerine destek veriyor.

DSC_0790
Oysa 16 Nisan 2017 Referandum’unda Şalpazarı’nda elde edilen EVET oylarıyla Trabzon’da en yüksek oranda oy artışı sağlayan İlçe Başkanı olarak birincilik kürsüsüne çıkan Murat Topkara‘nın diğer İlçelerdeki emsallerine göre hiç tereddütsüz yeniden aday gösterilecek isimdi. Ancak Şalpazarı’nda durmak bilmeyen yoğun baskı ve kampanyalar konuyu Ankara’ya taşıdı. Murat Topkara ve rakipleri AK Parti Teşkilatı tarafından Ankara’ya çağrıldı. İlk anda;  Murat Topkara‘nın yanı sıra, Ahmet Tulumen, Zeki Çabuk ve Muzaffer Kasap Ankara’ya davet edilen isimlerdi. Son olarak Muhammet Muhcu ve Abdullah Erata‘nın da aralarında bulunduğu çok sayıda partili de Ankara’ya çağırıldı. Kimin İlçe Başkanı aday gösterileceğine bugün karar verilmesi bekleniyor.

“Şalpazarı’nda oturmuyor, Halktan uzak” söylentilerinin ve iftiralarının aksine; hemen her gün İlçede, Partide, vatandaşlarla bir arada olan, taleplerini yerine getirmeye çalışan Murat Topkara, düğünlerinde ve cenazelerde de vatandaşların yanlarında oldu.
Görevde bulunduğu 3 yılı aşkın zaman zarfında, kendisini sürekli yıpratma peşinde olan güç odaklarıyla mücadele eden Murat Topkara, Şalpazarı’nın yıllardır hayali olan yüksek okul ve Şıhkıranı – Erikbeli – Kadırga yayla yolu konularında Bakan Soylu‘nun desteğiyle çok önemli bir mesafe kat etti.
Şalpazarı’na İlçe Stadyumu kazandırmak için ciddi bir çalışma başlattı. Sayvançatak Mahallesine de bir semt sahası müjdesi verdi. Geyikli dereye yeni modern Sağlık Evi binası ihale ettirdi. Acısu’ya kadar Ağasar Deresi ıslahı, Sis Dağı ve Gökçeköy’e turizm amaçlı iki gölet, Gökçeköy’den 15 mahalleye içme suyu, Şalpazarı’na yeni Hükümet Konağı Topkara‘nın diğer mesafe kat ettiği hizmetlerden bazıları.
Şalpazarı 112’ye Trabzon’un hiç bir yerinde olmayan paletli ambulans ve İlçe Hastanesi’ne modern diş ünitesi kazandırarak hizmetlerine başlayan Murat Topkara, onlarca kişiye de iş imkanı sundu.
Şalpazarı’nda vatandaşların en rahat irtibat kurduğu siyasetçi olarak tarihe geçen Murat Topkara ne yazık ki, bazı kesimlere bir türlü kendini kabul ettiremedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarifine Murat Topkara uyuyor

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara; gurur ve kibiri olmayan, güler yüzlü, halkla iç içe, ticareti ve şirketi olmayan, dürüst,  kendi rantı için çalışmayan, tek hedefi Partisine ve insanlara hizmet olan yüksek tahsilli, devlet tecrübesi olan bir isim olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘ın tarifine tek uyan isim olarak öne çıkıyor.

Murat Topkara, Şalpazarı’nda AK Parti’ye yeni bir heyecan getirerek, Partiyi halkla daha kaynaştırdı. Partinin kapılarını vatandaşa ardına kadar açıp, herkesi kucakladı. Vatandaşlar Topkara‘ya her istedği zaman ulaşabildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir