197. Sis Dağı Şenliği 10 Eylül Cumartesi günü yapılıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sis senligi 10 eylul

Geyikli Kalkındırma Hizmet Otçular Kültürü ve Yardımlaşma Derneği’nin  8-9 Temmuz 2016 tarihlerinde yapmayı planladığı ve bölgemizdeki heyelan afeti nedeniyle ertelenen Geleneksel Sis Dağı Şenliği’nin 10 Eylül 2016 Cumartesi günü yapılması kararlaştırıldı.

Daha önce yapılan Sis Dağı Şenliklerinin organizasyon komitesinde görev alan Emekli Polis Memuru Sefer Yaşar, Geyikli Muhtarı Mustafa Demirbaş ve diğer arkadaşlarıyla 197. Sis Dağı Şenliği’ni, “Demokrasi, Birlik ve Beraberlik” temasıyla gerçekleştireceklerini söyledi.

Şalpazarı’nda ve gurbette yaşayan Şalpazarılılılar’ın büyük çoğunluğunun bir yıl boyunca, kökü tarihimizin derinliklerine dayanan, “Sis Dağı Şenliği” ni sayıkladığını ifade eden Sefer Yaşar, “Son yıllarda yerel yönetimler eliyle resmiyet ve siyaset bulaştırılarak, otantiğinden ve özünden uzaklaştırılmış olan şenliğimizi daha önceden tecrübe sahibi olan tertip komitesindeki arkadaşlarımızla birlikte aslına uygun olarak gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“İnsanlar şenliğe eğlenmeye stres atmaya geliyor. İlkokul halk oyunları ekibi ve mehter takımı gösterisi izlemek, müftü konuşması dinlemek için gelmiyor” diyerek tepkisini dile getiren Sis Dağı Şenliği Tertip Komitesi Başkanı Sefer Yaşar şöyle devam etti:

“Şenliğimizde protokol yok, siyaset yok, orkestra yok, devasa sahne kurmayacağız, konuşmalar olmayacak. İlkokul halk oyunları ekibi, mehter takımı, müftü konuşması da yok. Yalnız davul – zurna ve kemençe eşliğinde horon ve eğlence olacak. Davulcu Ali Kemal Aktaş ve Zurnacı Sinan Aktaş ile, Kemençe Sanatçısı Mehmet Gündoğdu ile Aytekin Gülay şu anda Sis Dağı Şenliğimize renk katacak isimler.  Kurban Bayramı öncesinde yapacağımız şenliğimize tüm halkımızı davet ediyoruz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 18 Ağustos 2016, 09:08

    ŞAHSEN TELİN EDİYOR KINIYORUM…..DARBE ORTAMINDA ,MİLLİ MÜCADELE ORTAMINDA NE BU AYMAZLIK
    SAYGILARIMLA

  2. 21 Ağustos 2016, 15:13

    şehitler varken bile işimiz rıv rıv diyorsunuz Allah ıslah etsin