Ertan Bayraktar Hakkari’deki bombalı saldırıda şehit oldu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ertan-bayraktar

PKK’lı teröristlerce Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Durak Jandarma Karakolu’na düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan 10 askerden biri de Şalpazarılı hemşehrimiz Ertan Bayraktar.

Aslen İlçemizin Simenli Mahallesinden olan ve 2 yıl önce Uzman çavuş olarak göreve başlayan 24 yaşındaki Ertan Bayraktar, Samsunlu Uzman Çvş. arkadaşı Bayram Aksu (25) ile birlikte aynı saldırıda şehit oldu.

Şehit haberinin Şalpazarı’na ulaşmasından sonra telefonlarına sarılan çok sayıda hemşehrimiz bilgi alabilmek için bizi aradılar. Olayı erken saatlerde öğrenmemize rağmen, sorumlu yayıncılık adına sizlere sağlıklı bilgi sunabilmek için sağlam kaynaklara ulaşmaya çalıştık.

Yetim büyüdü…

2’si kız olmak üzere 6 çocuklu ailenin 4’üncü ferdi olan Şehit Uzm. Çvş Ertan Bayraktar henüz 24 yaşında ve bekardı. Şehidin çorap imalatçısı olan babası Şahin Bayraktar bundan 10 yıl kadar önce trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Yetim büyüyen Şehit Ertan Bayraktar vatani görevini bitirdikten sonra Uzman Çvş olarak orduda kalmıştı.

Annesinin, “Oğlum evlenirsin, kendine bir ev al” telkini üzerine geçen yıl Tuzla İlçesi Şifa Mahallesi’nde kendine bir daire satın alan Şehit Uzm. Çvş. Ertan Bayraktar, bu sabah PKK’lı hainlerin bombalı kahpe saldırısı sonucu şehit oldu. Şehit askerimizin cenazesi yarın İstanbul Tuzla – Şifa Mahallesi’nde ikinde namazından sonra kılınacak cenaze namazını müteakip Şifa Kabristanlığı’nda babasının ve aile büyüklerinin yanına defnedilecek.

Ertan Bayraktar‘a ve tüm Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Türkiye’ye başsağlığı ve sabır diliyoruz.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 10 Ekim 2016, 09:21

    Şehidimize ALLAH’tan Rahmet Acılı Ailesine tüm Sevenlerine Sabır Diliyorum.
    Başımız Sağ Olsun.