Maçka’da Şehit düşen Polis Memurları memleketlerine uğurlandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sehit polis1

Maçka İlçesi’nde yol kontrol uygulaması yapmak üzere görevli Emniyet Mensuplarına PKK’lı teröristlerce yapılan hain  terörist saldırısında şehit düşen Polis Memurları; İbrahim Akın (23), Çağdaş Tamkoç (31) ve Ramazan Donat (23)’ın Trabzon Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Törene; Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon İl J. Alay Komutanı Vekili Alb. Mustafa Ulusoy ve Trabzon İl Emniyet Müdürü Murat Köksal da katıldı.

sehit polis

Bu sabah Saat 8.30 sıralarında meydana gelen olayda 4 polis memuru ile 1 sivil vatandaş yaralandı. Güvenlik güçleri, eylemi gerçekleştirenlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlattı.

Gül gibi çocuk kucağımda şehit düştü

Terör saldırısı sırasında olay yerine gelerek Polislere yardım eden Maçkalı Köksal Danışmaz adlı vatandaş yaşadığı anları anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Minibüsün içinde yaralı polislerden birini teselli etmeye çalışırken hayatını kaybettiğini anlatan Köksal Danışmaz; “Gül gibi gencecik delikanlı kucağımda şehit düştü. Televizyonda şehit habarleri izlemek başka bir şey, kucağında gül gibi çocukların ölmesi bambaşka bir duygu” diyerek teröristlere lanet yağdırdı.

Şehit Polislerimize Allah’tan rahmet, yaralılara şifa ve yakınlarına da sabır diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir