Şalpazarı MYO Kızılay’a kan bağışında bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Üniversitesi ve Kızılay iş birliği ile Şalpazarı Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen kan bağışı etkinliğine öğrenciler ve okul personeli büyük ilgi gösterdi.

Şalpazarı MYO Müdür V. Dr. Öğr. Üyesi Harun Kahveci, okulun ön bahçesinde gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğinde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Üniversitemiz ile Kızılay arasında iş birliği yapılması çok önemli bir konu. Bu İş Birliğini yapan başta Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu ve Kızılay Trabzon Bölge Müdürlüğü olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kan Bağışı Etkinliği kapsamında Şalpazarı Meslek Yüksekokulu ailesi olarak da sessiz kalamazdık. Akademik ve İdari personellerimiz ile öğrencilerimizin duyarlılığı ve katılımlarından dolayı hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Böyle önemli ve güzel bir faaliyet içinde yer aldıklarından dolayı da Kızılay’a şükranlarımı sunuyorum. Sağlıklı tüm bireylerin kan bağışı konusunda duyarlı olmaları ve düzenli kan bağışı yapmalarını istirham ediyorum”

Şalpazarı MYO Sekreteri Mustafa Türkmen de, “Farklı bölge ve illerden gelen öğrencilerimizin kan bağışı için bu kadar duyarlı olmaları güzel bir duygu. Hepsine teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum. Bizler de sağlıklı olduğumuz sürece kan vermeye çalışıyoruz. Akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz ile birlikte bugün kendim 15’inci kan bağışımı yapıyorum. Bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Unutmayalım ki; KAN, ACİL DEĞİL, SÜREKLİ İHTİYAÇTIR” diyerek sağlıklı tüm bireylerin kan vermeleri gerektiğine dikkat çekti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir