Şalpazarı MYO’nda 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı tanışma toplantısı düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu’nda 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Tanışma ve Oryantasyon Programı düzenlendi.

Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa Şalpazarı Kaymakamı Semih Memiş, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Mehmet Olcay Bal, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdahale Şube Müdürü Fatih Yıldırım, Şalpazarı İlçesi Yükseköğretim Derneği Başkanı, aynı zamanda Trabzon Ortahisar Belediyesi Başkanvekili Ahmet Yüksel Gülay, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Beşikdüzü Grup Amiri Alahattin Sandıkçı ve çalışma ekibi, Tonya Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Galip Usta, Tonya Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mehtap Usta, MYO Akademik ve İdari Personeli ile öğrenciler ve bazı kurum amirleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan  Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dönüş Gençer: “Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle, tüm itfaiyecilerin 303’üncü yıldönümünü kutluyorum. Şehit olan Fahrican Yavaş ve Orçun Yaşar başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Şalpazarı Meslek Yüksekokulu ailesi olarak hem iç, hem de dış paydaşlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının öğrencilerimize, Akademik ve İdari Personelimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek, katılımcılara da ayrıca teşekkürlerini iletti.

Şalpazarı İlçesi Yükseköğretim Derneği Başkanı Ahmet Yüksel Gülay da konuşmasında; “İlçemize kazandırılan ve eğitime başlayan Meslek Yüksekokulumuza farklı bölgelerden gelen öğrencilerimiz var. Okulumuzdan mezun olan öğrencilerden işe girenler de oldu. İlk mezun öğrencilerden işe girip 6 Şubat 2023 depreminde mesleğe başlayan bir öğrencimiz şehit oldu. Öğrencimiz ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, siz kıymetli öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Mehmet Olcay Bal da konuşmasında; “1720 yılından beri aktif görev alan İtfaiye teşkilatının 303’üncü yıldönümünü kutluyorum. Siz değerli öğrencilerimiz yarın bir gün bizlerin birer mesai arkadaşları olacaksınız. Bu anlamda da sizlere karşı gerekli desteği vermeye hazırız. Eğitim öğretim süresince Şalpazarı Meslek Yüksekokuluna gerek alan uygulamalarında gerekse teorik uygulamalarda gerekli desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimize başarılar ve kolaylıklar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız da; “İlçemize kazandırılan Meslek Yüksekokulumuza gelen farklı bölgelerden gelen öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra ilçemizden ayrılırken bizlerin gönül elçisi olarak gidiyorlar. Önceki dönemlerdeki öğrenci arkadaşlarınız da bilirler ki biz, İlçe Belediyesi olarak her daim öğrencilerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimize ilçemize hoş geldiniz diyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Atilla Çimer de konuşmasında; “Sizlere Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’nun selamları var. Şalpazarı İlçemize kazandırılan Meslek Yüksekokulumuzun yapılmasında büyük emeği geçen başta Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen olmak üzere, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında üniversitemize her ne kadar uzak olsalarda Şalpazarı Meslek Yüksekokulu ve Tonya Meslek Yüksekokulu % 100 doluluk oranı ile kayıt yaptırdılar. İstiyorıuz  ki Şalpazarı Meslek Yüksekokulunu kazanan öğrencilerimiz ilçemizde barınma imkanı olsun. Öğrenciler için iki temel sorun vardır; biri barınma, diğeri ulaşım. İnşallah en kısa sürede Şalpazarı ilçemize de bir yurt yapılır da öğrencilerimizin barınma ihtiyacı çözülmüş olur. İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşundan bugüne kadar hayatlarını ortaya koyan, kendi canını ve sevdiklerini arkalarında bırakarak yangın, deprem, sel gibi doğal afetlere koşan itfaiyecilerimizin günlerini kutlar, şehit olan itfaiyecilerimize de Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. 6 Şubat depreminde Meslek Yüksekokulumuzdan da gönüllü olarak deprem bölgesine giden hem öğretim elemanlarımıza hem de öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Trabzon Üniversitesi olarak göğsümüzü kabartılar. Bu denli kutsal bir görev için bizleri seçtiğiniz için siz kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyor şimdiden hepinize başarılar diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Şalpazarı Kaymakamı Semih Memiş de şunları söyledi: “Kısa bir süre önce ilçeye geldim ve bir kaç gün önce de Yüksekokulumuzu gezdim. Gezerken dikkatimi çeken, katlarda duvarlara asılmış fotoğraflar oldu. Öğrencilerimizin afet bölgelerdeki yaptığı çalışmaları, emeklerini gösteren fotoğraflar vardı. Gerçekten bu çok önemli. Şalpazarı Meslek Yüksekokulu’ndan en ufak dahi desteğin o bölgelere gitmiş olması çok kıymetli, çok önemli. Meslek Yüksekokulumuzun yönetimine, her bir hocalarına, sizleri yetiştirip ülkemize faydalı birer evlat yetiştiren ailelerimize teşekkür ediyorum. Geleceğimizin umudu sevgili gençler, varlığınız en büyük güçtür. Hepinize başarılar diliyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum.”

Konuşmalar sonrasında Öğr. Gör. Ömer Uzuntaş tarafından İtfaiyeci Duası yapıldı. Ardından Öğr. Gör. İsmail Turgut Pala, Öğr. Gör. Lokman Odabaş, Öğr. Gör. Aynur Kaya, Öğr. Gör. Bereket Bülent Ayker ve Öğr. Gör. Cihan Kırpık tarafından MYO’nun tanıtımı ve öğrencilere yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dönüş Gencer‘e yeni Eğitim-Öğretim yılında başarı dileklerini belirten çiçek takdimi yapıldı. İtafaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı personel tarafından yapılması planlanan tatbikat hava muhalefeti nedeniyle yapılamadı. Ancak, Arama Kurtarma Eğitmeni İsmail Ersoy tarafından, Arama Kurtarma Köpeği “Rita” ile küçük bir gösteri sunuldu.

Tanışma ve Oryantasyon Programı toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir