Sis Dağı’nda 6 Ocak 2019 Pazar günü Sarıkamış Şehitleri’ni Anma Yürüyüşü yapılacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yılın başlarında (7 Ocak 2018 Pazar) ilki yapılan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşünün ikincisi 6 Ocak 2019 Pazar günü Sis Dağı’nda yapılacak.

Sarıkamış Harekatının 104. yıldönümü nedeniyle, Şalpazarı’nda düzenlenecek etkinlikte Sarıkamış’ta şehit olan 90 bin Mehmetçik Sis Dağı zirvesi’nde saygıyla anılacak.

Şalpazarı Kaymakamlığı makamında bugün Kaymakam Murat Beşikci başkanlığında bir araya gelen “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü Komitesi”, 6 Ocak 2019 Pazar günü yapılacak yürüyüşle ilgili çalışmaların başlatılmasını kararlaştırdı. Toplantıya; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Adnan Köseoğlu, Şalpazarı Belediye Başkan Yrd. Faruk Beldüz, Şalpazarı İlçe Jandarma Komutanı Serdar Ceylan, Şalpazarı Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Ahmet Karaçoban, Şalpazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Temel Dural ve Vakfıkebir Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupçu‘nun  yanı sıra; bazı muhtarlar ve ilgililer de katıldı.

AK Parti Şalpazarı İlçe eski Başkanı Murat Topkara‘nın girişimiyle başlatılan ve ilki 7 Ocak 2018 tarihinde Sis Dağı yolunda yapılan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü Ayyıldızlı Bayrağımızın Kırmızı-Beyaz renkleriyle görsel bir şölene dönüşerek hafızalara kazınmıştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir