Acısu’da sel tehlikesi nedeniyle ev ve işyerleri boşaltıldı

sel

Rüzgar ve fırtınayla gelen soğuk ve yağışlı hava Ağasar Deresi’nde sele dönüştü. Acısu’da 3 ev ve 1 işyeri sel felaketine karşı tedbir amacıyla boşaltıldı.

Ev ve işyeri sahipleri AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara’yı arayarak yardım istedi. Olayı haber alır almaz akşam saatlerinde Acısu’ya giden Başkan Topkara, sel tehlikesinin bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu. Kahvehane İşletmecisi Fikri Kahraman (48), AK Parti İlçe Başkanı Murat Topkara’ya, “Evlerimizi boşalttık. İşyerimizi terk ettik. Geceyi yakınlarımızın evlerinde geçireceğiz. Burada Ağasar Deresi duvarı oymuş. Azgın suların şiddetiyle evimiz sallanıyor, garip sesler geliyor. Korkuyoruz. Bu işe bir çare bulun” dedi.

Evden söktük…

Fikri Kahraman’ın 6 çocuk annesi eşi Sultan Kahraman da, “Evden söktük. Ben her yağmur sel geldiğinde komşuya mı gideceğim. Bunun sorumlusu kim” diyerek sorunun çözümlenmesini istedi.

Vatandaşları dinleyen ve sele karşı tedbirli olmaları uyarısında bulunan Başkan Topkara hemen DSİ Bölge Müdürü Mahmut Berber’i arayarak, tehlike arzeden bölgede gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Bölge Müdürü Mahmut Berber, Başkan Topkara’ya, yarın sabah teknik ekiplerinin Acısu’da olacağını söyledi.

murat murat2

HABER VİDEOSU

[youtube dhsF7R2TmVE]

 

Acısu’da sel tehlikesi nedeniyle ev ve işyerleri boşaltıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 7 sene önce

    Yap derenin kıyısına evi sonra bunun sorumlusu kim?