Bahçeli Şalpazarı’nda çekilen Sarıkamış Yürüyüşü fotoğrafına oy verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Ajansı’nın 2012 yılından beri her yıl geleneksel olarak düzenlediği, “Yılın Fotoğrafı Oylaması”nda bu yıl Şalpazarı’nda çekilen bir fotoğraf da yer aldı.

Sarıkamış Harekatının 104. yılı kapsamında, Trabzon’un Şalpazarı ilçesi Sis Dağı eteklerindeki Şıhkıranı mevkiinde düzenlenen yürüyüş, yılın fotoğrafları oylamasında Haber kategorisinde yer aldı. Anadolu Ajansı Trabzon Bölge Müdürlüğü’nden Foto muhabiri Hakan Burak Altunöz tarafından çekilen fotoğrafta, karla kaplı Sis dağı eteklerinden Türk bayraklarıyla yürüyüş yapanlar yer alıyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli‘de bugün makam odasında bilgisayarın başına geçerek “Yılın Fotoğrafı” oylamasına katıldı. Haber Fotoğrafı kategorisinde ilk oyu, Sis Dağı eteklerindeki Şıhkıranı’nda geçen yıl düzenlenen 104. Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Yürüyüşü’nde çekilen fotoğrafa verdi. MHP Lideri Bahçeli Spor fotoğrafı kateforisinde de A Millilerin asker selamı fotoğrafını seçti.

Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirleri ve muhabirlerinin Türkiye ve dünya gündemini etkileyen en önemli fotoğrafları arasından seçilecek görseller arasında, üç kategoride “Yılın Fotoğrafları” belirlenecek. Yarışma 3 kategoriden oluşuyor Geleneksel “Yılın Fotoğrafları” yarışmasında, haber kategorisinde 17, yaşam kategorisinde 19 ve spor kategorisinde 14 kare fotoğraf yer alıyor.

“Yılın Fotoğrafları” oylamasında, bu yıl da Türkiye’nin yanı sıra Antarktika, Suriye, Filistin, Yeni Zelanda, Endonezya, Fransa ve Fildişi Sahili gibi dünyanın farklı coğrafyalarından “haber”, “yaşam” ve “spor” kategorilerinde yayımlanan 750 binin üzerindeki kare arasından belirlenen 50 seçkin fotoğraf, dünyada Türkçe ve İngilizce alt yazıyla oylamaya açıldı.

AA fotoğraf editörlerince belirlenen karelerin yanı sıra her ay yapılan “Ayın Fotoğrafı” oylaması sonucu birinci olan fotoğrafların da yer aldığı seçkide, dünya medyasının önemli yayın organlarında sıkça kullanılan siyaset, spor, yaşam gibi çeşitli konularla sıcak gelişmelere ilişkin fotoğraflar bulunuyor.

Oylama için aşağıdaki adrese girip ‘Oy Ver’ butonuna tıklayarak Şalpazarı’nda çekilen fotoğrafa oy verebilirsiniz.

https://aa.com.tr/photooftheyear/ImageSlider.aspx?Category=1&PhotoId=14&OylamaPeriyodId=61&MediaId=2937

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir