Başkan Kurukız “o açıklamayı” değerlendirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, geçtiğimiz günlerde AK Parti İlçe Teşkilatında muhtarlarla yaptığı toplantıda; “Ben sizi, belediye meclisi üyelerimi, parti yöneticilerimi muhatap alırım” diyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun açıklamasını değerlendirdi.

Başkanlık makamında “Acısu” konulu bir toplantı düzenleyen Başkan Kurukız, toplantıdan sonra kendisine Gümrükçüoğlu’nun sözlerinin sorulması üzerine şunları söyledi:

başkanın

“Ben Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bizim büyüğümüz. Benim belediye başkanım. Sizlerin belediye başkanı benim. Benim muhataplarım belediye meclisi üyeleridir. Meclis üyelerinin muhatabı benim. Aynı şekilde muhtarların muhatabı da benim. Meclis üyelerinin üstü Şalpazarı Belediye Başkanıdır.Benim de bir üstüm Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Benim derdim geriye dönük 9. ayda meydana gelen sel felaketini konuşmak değil. Birilerini suçlamak da değil. Trabzon’un 481 mahallesi var. Onların muhatabı Büyükşehir olamaz. Onların önünde belediyeleri,  meclis  üyeleri var. Büyükşehir Belediye Başkanımın muhatabı benim. Ben ona en küçük bir saygısızlık yapmam. Kendisine bilgiler yanlış aksettirilmiş. Yanıltıldığını düşünüyorum. Bu yıl 780 bin TL’lik beton yol ihalesi var Büyükşehir’in. Bizim bütçemizden yüzde 40 pay kesilerek Büyükşehir’e veriliyor bunları yapsın diye. Onun için de bize sordular. Biz de onlara hangi mahallenin önceliği olduğunu liste yaptık ve  verdik. Eğer muhatap biz olmasaydık, bize sormazlardı zaten.”

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir