Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası ikincisi Ampute Milli Takımı’nı kabul etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda, dünya ikincisi olan Ampute Futbol Milli Takımı’nı Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen kabulde Ampute Futbol Milli Takımı’nı yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, AK Parti Milletvekili Alpay Özalan, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Ampute Futbol Teknik Kurul Başkanı hemşehrimiz Ahmet Yılmaz da hazır bulundu.

Aslen Şalpazarı İlçesi’nin Üzümözü Mahallesi’nden olan Ahmet Yılmaz 30 yıl önce Rize’nin Ardeşen İlçesi’nde İmam Hatiplik yaparken tanıyıp görüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yıllar sonra Beştepe’deki kabulde buluştu. Ahmet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘a Şalpazarılı olduğunu söylediğini ve kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirdiğini aktardı.

 

Halen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde Ampute Futbol Teknik Kurul Baskanı olan Ahmet Yılmaz‘ın yanı sıra yine aslen Üzümözü Mahallesi’nden olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Hukuk Müşaviri Av. Ali Usta da Ampute Futbol Eğitim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

10 Süper Lig, 10 1. Lig ve 8 2. Lig Takımı olmak üzere toplam 28 takımın mücadele verdiği Türkiye’deki Ampute liglerinin ve Milli Takımın sorumlusu olan Ahmet Yılmaz görevde bulunduğu 4 yıl içinde,  Polonya’da 2016 Euro Cup şampiyonluğu, İstanbul’da 2017 Avrupa Şampiyonluğu ve geçtiğimiz günlerde de Meksika 2018 Dünya ikinciliği kazandıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ampute Futbol Milli Takım Kafilesine birer kol saati hediye etti.

Ülkemize ve İlçemize bu gururu yaşatan Ampute Futbol Milli Takımımızı ve hemşehrilerimiz Ahmet Yılmaz ile Av. Ali Usta‘yı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir