Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’da önemli mesajlar verdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

tayyip reis

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’da yapımı tamamlanan hizmet ve tesislerin toplu açılış törenine katıldı. Atatürk Alanı’nda düzenlenen ve vatandaşların yoğun iştirakiyle gerçekleşen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

erdogan konustu

“BİZ BUNLARI SİYASET MÜZESİNE KOYACAĞIZ”

CHP yönetiminin meydanlara çıkamadığını, kahve köşelerinde çay sohbetleriyle kampanya yürüttüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Meydanlara çıkmaya yüzleri yok. Zaten ‘CHP’yi kazıyınca altından faşizm çıkar’ dediğimizde kızıyorlar, yalan mı? İşte örneği ortada, denize dökermiş, terbiyesize bak. 16 Nisan işte milleti, onun tercihlerini, değerlerini, haklarını hiçe sayan bu tek parti dönemi artıklarının defterlerinin de dürüleceği gündür. Biliyorsunuz, yeni sistemde Cumhurbaşkanı milletin yarasından bir fazlasının bir oyuyla seçilmek zorunda. Millî iradeye hayır diyemezsin, millete hakaret edemezsin, millete hakaret eden bu kafanın bırakın seçilmeyi, 100 bin imza bulup aday olabilmesi bile mümkün değildir. Biz tipleri denize filan dökmeyeceğiz. Ne yapacağız biliyor musunuz? Söyleyeyim, biz bunları inşallah bir siyaset müzesine koyacağız. Nasıl, iyi değil mi? Çünkü bunlar ibretlik, çünkü bunlar türlerinin son örneği, gelecek nesiller bu eziyetten kurtuluyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan hizmet ve tesislerin Trabzon’a ve Trabzonlulara hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasını tamamladı. Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan törene katılan; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve milletvekilleri ile birlikte açılış kurdelesini kesti.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir