Emekli Öğretmen Nazmi Bektaş’ın cenazesi Üzümözü Mahallesi’nde toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurban Bayramı sonrasında 6 Ağustos günü şiddetli baş ağrısı, bel ağrısı, kas ağrıları ve iştahsızlık şikayetleri nedeniyle Trabzon’da test yaptıran ve testi pozitif çıkan Emekli Öğretmen Nazmi Bektaş 12 gündür tedavi gördüğü SBÜ Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu sabaha karşı Saat 05.00 sıralarında vefat etmişti.

70 yaşında vefat eden Şalpazarı Atatürk İlköğretim Okulu’nun eski Müdür Vekili Nazmi Bektaş, Şalpazarı eğitim camiasındaki örnek şahsiyetlerinden biriydi. Nazmi Bektaş‘ın cenazesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla ikindi vakti öncesinde Üzümözü Mahallesi’ne getirilerek koronavirüs tedbirleri uygulanarak kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Şalpazarı örnek bir eğitimcisini daha kaybetti

Emekli Öğretmen Murteza Bektaş‘ın ağabeyi olan Nazmi Bektaş meslek yaşamına 1972 yılında Yozgat’ın Sarıkaya İlçesi’ndeki bir ilkokulda başladı. 2 yıl sonra Giresun’a atanan Nazmi Bektaş Harşit Yolu üzerindeki bir İlkokulda 6 yıl görev yaptı. Ardından Beşikdüzü’nün Delesi Mahallesi İlkokulu’nda 1 yıl görev yaptıktan sonra Şalpazarı İlçesi Çetrik Köyü İlkokulu’na atanan Nazmi Bektaş yaklaşık 12 yıl burada öğretmenlik yaptıktan sonra o tarihlerdeki adıyla Şalpazarı Merkez İlkokulu’na atandı. Bir süre öğretmenlik yapan Nazmi Bektaş daha sonra müdür yardımcılığı görevine getirildi ve Şalpazarı Atatürk İlköğretim Okulu’nda Müdür Vekili olarak 10 yıl kadar görev yaptı. 34 yılı aşkın bir süre eğitim camiasında birçok başarılara imza atan Nazmi Bektaş, öğrencileri ve meslektaşları arasında çok seviliyordu. Çok sayıda takdir ve teşekkür belgesi bulunan Nazmi Bektaş 2007 yılında emekli olmuştu. Nazmi Bektaş evli ve 4 kız 1 erkek çocuk babasıydı.

Merhum Nazmi Bektaş‘a Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir