• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Şalpazarı

Enerji Çalışanları, 3 Bin TL Maaş Promosyonu Alacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

enerji

Enerji ve Tabii  Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ), Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), Türkiye Elektrik Taahhüt ve Ticaret Anonim Şirketi (TETAŞ),  Elektrik Üretim Anonim Şirketi’nin (EÜAŞ) Merkez ve Taşra teşkilatını oluşturan tüm birimlerini ilgilendiren Banka Promosyon ihalesi sonuçlandı.

İhale Komisyonlarına, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Vedat Memiş, Ankara 1 ve 5 No’lu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Enerji Bir-Sen’in yetkili sendika olarak katıldığı ve Vakıfbank tarafından kazanılan ihaleye göre, 20 bin enerji çalışanı 5 yılda toplam 3 bin TL maaş promosyonu alacak. Promosyonlar 6 aylık dilimlerle 300’er TL olarak ödenecek. İlk promosyon, Ocak 2016’da hesaplara geçecek. Söz konusu ihale ile bankacılık işlemlerinde, (hesap işletim ücreti, kart aidatı, havale, eft vs.) masraf alınmayacak.

“20 BİN ENERJİ ÇALIŞANI FAYDALANACAK”

Konuyla ilgili açıklama yapan Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, “Enerji çalışanlarımız, promosyon ihalesi ile  6 aylık 300 TL 5 yıllık 3 bin TL promosyon alacak. Yapılan anlaşma çalışanlardan,  hesap işletim ücreti, kart aidatı, havale ve eft ücretleri alınmayacak. Bu anlaşmadan 20 bin enerji çalışanı faydalanacak” dedi.

“PROMOSYON ZAFERİ,  ENERJİ BİR-SEN’İN BAŞARISIDIR”

Anlaşma ile  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve ilgili kuruluşların merkez ve taşra teşkilatlarında görev yapan personelin eşit promosyon alacağını söyleyen Doğan, “ Yaptığımız anlaşma ile Türkiye’nin her köşesinde görev yapan enerji çalışanları, eşit promosyon  alacak.  Enerji Bir-Sen olarak, enerji çalışanlarının daha fazla kazanç sağlaması için elimizden geleni yaptık ve bankaları yüksek fiyat vermeleri konusunda zorladık. Promosyon zaferi, Enerji Bir-Sen’in başarısıdır. Promosyonumuzun, tüm enerji çalışanlarına hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir