Geyikli Sis Dağı Şenliği’ni 8-9 Temmuz tarihlerinde yapacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sis dagi senlik

Geyikli Mahallesi Muhtarı ve Şalpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Demirbaş, Geleneksel Sis Dağı Şenliği’ni 8 ve 9 Temmuz 2016 tarihlerinde daha önceki yıllarda olduğu gibi kendilerinin düzenleyeceğini açıkladı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sis Dağı Şenliği’nin amacına uygun şekilde düzenlenmesini sağlamak için; “Geyikli Kalkındırma Hizmet Otçular Kültürü ve Yardımlaşma Derneği” adıyla 14.09.2015 tarihinde bir dernek kurduklarını ifade eden Muhtar Mustafa Demirbaş, 197. Sis Dağı Şenliği’ni önümüzdeki 8 Temmuz Cuma ve 9 Temmuz Cumartesi günleri başkanı olduğu Dernek ve Muhtarlık işbirliği ile düzenleneceğini kaydetti.

sis senligi

Geyikli Mahallesi Muhtarı ve Dernek Başkanı Mustafa Demirbaş şunları söyledi:

“Ramazan Bayramı 7 Temmuz Perşembe günü sona eriyor. Geleneksel Şenliğimizi 8 Temmuz Cuma öğleden sonra Hanyanı’nda başlatacağız. 9 Temmuz Cumartesi günü de Sis Dağı’nda tamamlayacağız. Bayram sonrasında düzenleyeceğimiz Şenliğimizi otantik bir şekilde gerçekleştireceğiz”

Geyikli Kalkındırma Hizmet Otçular Kültürü ve Yardımlaşma Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda, Muhtar Mustafa Demirbaş’ın yanı sıra; Ahmet Maden, Hüseyin Demirbaş, Ali Osman Gülay, Ali Osman Bayraktar, Hasan Ali Karahasanoğlu ve Muhammet Gülay gibi isimler yer alıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 7 Şubat 2016, 11:47

  iyi olmuş geleneksel olması iyi sagolasınız

 2. 7 Şubat 2016, 17:34

  “Benim oğlum bina okur, döner döner yine okur.” Şalpazarı hiç değişmeyecek vesselam.

 3. 24 Nisan 2016, 01:25

  Temmuz 2015 tarihinden bugüne kadar 867 şehit verdik ve bunlar er değil hepsi profesyonel asker bu kadar şehidin verildiği bir ülkede şenlik yapmak Şalpazarına yakışmayacak lütfen biraz duyarlı olalım daha kundakta yüzlerce yetim bırakılan bir ülkede bu şenliklerin yapılacak olması çok üzücüdür.Eminim Ağasarlılar bu oyuna alet olmayaktır.NOT:Kıbrıs savaşında 750 şehit vermiştik sözlerim
  anayana.

 4. 18 Mayıs 2016, 22:19

  inşallah birgün anlarsınız,anaların yüreklerinin yandığını.yetim ve öksüzlerin de eğlenme hakkı olduğunu.Bukadar duyarsızlık olmaz.geleneksel şenlikleri en azından bu dönemde afişe etmeden sade bir şekilde düzenleyebilirsiniz.Fakat bizim ağasar halkı eğlencesiz yapamaz.Allah hepimize sağlık mutluluklar versin.bol bol eğlenceler