Hafız Hacı Abdullah Öztoprak Kabasakal Mahallesi’nde ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

23 Ocak 2024 Salı sabah saatlerinde yalnız yaşadığı Dereköy Mahallesi’ndeki evinde vefat eden Hafız Hacı Abdullah Öztoprak (85) Kabasakal Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Saadettin, Fahri, Kemalettin ve Bahattin Öztoprak‘ın babaları Hafız Hacı Abdullah Öztoprak Şalpazarı’nın ilim ve fetva yönünden önde gelen din adamlarından biriydi. Eynesil İlçesi’ne bağlı Ören Beldesi’nde, Şalpazarı Tepeağzı ve Kabasakal Mahallelerinde İmam Hatip olarak görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan Hafız Hacı Abdullah Öztoprak‘ın vefatı ailesi ve yakınlarını olduğu kadar yetiştirdiği öğrencilerini de yasa boğdu.

Hafız Hacı Abdullah Öztoprak‘ın cenazesi Kabasakal Mahallesi Erenler Camii’ndeki öğle namazından sonra kılınan cenaze namazını müteakip Mahalle Kabristanlığına defnedildi.

Cenazeye; Ortahisar Belediye Başkanı ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ahmet Metin Genç, AK Parti Trabzon İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Ören Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Eren, çok sayıda din görevlisi ve siyasetçinin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişi katıldı.

Merhum Hafız Hacı Abdullah Öztoprak‘a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı ve sabır diliyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir