Osman Bektaş Dereköy Mahallesi’nde ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

27 günden beri tedavi gördüğü Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün öğle saatlerinde 71 yaşında vefat eden; Selçuk, Murat, Osman ve İsmail Bektaş‘ın babaları ve  Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Mehmet Muhcu‘nun eniştesi, Almanya emeklisi (Garaca) olarak tanınan Osman Bektaş Dereköy Mahallesi’nde dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Hayırsever kişiliği ile tanınan 4 erkek evlat babası Osman Bektaş‘ın Dereköy Eski Camii’ndeki Cuma namazı sonrasında kılınan cenaze namazına yüzlerce kişi katıldı. Cemaat cami avlusuna sığmadı.

Hayırsever Osman Bektaş‘ın cenazesinde bir konuşma yapan Sütpınar Kur’an Kursu’nun eski yöneticisi Emekli İmam Hatip Seyfettin Demirci, Garaca‘nın Kursa hizmetlerini anlattı. Osman Bektaş‘ın cenazesini İlçe Müftüsü kıldırdı. Cenaze namazına Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, MHP İlçe Başkanı Mustafa Koç, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, belediye başkan adayları, daire amirleri, muhtarlar ve çok sayıda gurbetçi vatandaş katıldı.

Osman Bektaş‘ın cenazesi Dereköy Mahallesi Mezarlığına defnedildi.

Merhum Osman Bektaş‘a Allah’tan rahmet, ailesine de sabır diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir