İsmail Kıdık Şalpazarı’nda ebediyete uğurlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli’nde özel bir hastanede 22 gündür yoğun bakımda olan ve önceki gece (24.02.2022) 00.30 sıralarında 92 yaşında hayata veda eden İsmail Kıdık, Şalpazarı’nda ebediyete uğurlandı.

Şalpazarı’nın renkli simalarından biri olan İsmail Kıdık çok sayıda evliliğe imza atmıştı. Ali Osman, Yüksel, Mehmet, Mustafa, Ali Kıdık, Fatoş Ok ve Emine Demirci adlarında 7 evlat babası olan İsmail Kıdık arsasının bir bölümünü bağışlayarak merhum babası Hacı Abdullah Kıdık adına öğrenci pansiyonu yapılmasına destek olmuştu. Almanya’dan döndükten sonra Kartepe – Uzuntarla’ya yerleşen İsmail Kıdık, burada akaryakıt istasyonu ve işyerleri açarak bir süre ticaretle de uğraşmıştı.

Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazında, İsmail Kıdık‘ın yakınlarıyla; Özkürtün Belediye Başkanı Yakup Turgut, Şalpazarı Belediyesi eski Başkanları Mehmet Muhcu ve Fehmi Cengiz‘in de aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş saf tuttu.

İsmail Kıdık‘ın cenazesi cenaze namazının ardından Kireç Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedildi. Cenaze defnedilirken, İsmail Kıdık’ın Özbek bakıcısı Muhammet göz yaşlarını tutamadı.

Merhum İsmail Kıdık’a Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir