Vefat eden Asiye Yılmaz’ın cenazesi Üzümözü’nde toprağa verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DSC_0928

Bir süre önce AK Parti Şalpazarı İlçe eski Başkanı Murat Topkara‘nın girişimiyle Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Antalya’ya götürülmesi sağlanarak Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan kalp hastası Asiye Yılmaz dün Saat 16.00 sıralarında hayata veda etmişti.

[youtube YoNey4ldd8A]

Tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 63 yaşında böbrek yetmezliği sonucu hayatını kaybeden Asiye Yılmaz‘ın cenazesi kargo uçağı ile Trabzon’a getirilerek Üzümözü Mahallesi’nde bugün ikindi namazından sonra toprağa verildi.

DSC_0951

Yıllardır kalp rahatsızlığı nedeniyle yatalak olarak yaşayan Asiye Yılmaz‘ın Üzümözü Mahallesi Mezarlık Boğazı Camii önünde cenazesine, soğuk ve yağışlı havaya rağmen kadın-erkek yüzlerce kişi katıldı. Cenazede Asiye Yılmaz‘ın yakınları, arkadaşları ve tanıyanları talihsiz kadının başında uzun süre gözyaşı döktüler.

DSC_0935

Asiye Yılmaz‘ın cenazesine Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, KTÜ Genel Sekreteri Mehmet Karabayır ve AK Parti Şalpazarı İlçe eski Başkanı Murat Topkara da katıldı.

DSC_0947

2 oğlunu kaybetmişti

Vakfıkebir İlçe Tarım Müdürlüğü’nden emekli olan Ziraat Teknikeri Yusuf Yılmaz‘ın eşi olan Asiye Yılmaz‘ın 4 çocuğundan biri olan Ergin henüz 5 yaşında yaylada süt kazanına düşerek, diğeri oğlu Ersin de henüz 22 yaşında, Sakarya Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü son sınıfında öğrenim görürken 17 Ağustos 1999’daki Adapazarı depreminde hayatını kaybetmişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Yakınlarına Allah’tan sabır ve baş sağlığı diliyorum.

  2. 2 Ocak 2018, 09:17

    Allah rahmet eylesin