Nurettin Olgun Müdürlük görevinden istifa etti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

nurettin olgun istifa etti

Beşikdüzü Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nurettin Olgun, okul müdürlüğü görevinden istifa etti. Hemşehrimiz Nurettin Olgun‘un istifası eğitim camiasında üzüntüyle karşılandı.

Aslen İlçemizin Kuzuluk Mahallesi’nden olan Nurettin Olgun, Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü yaptığı dönemde dik duruşu ve eğitim camiasında ve çevrede dikkatleri üzerine çekmişti. Kısa zamanda örnek insan ve örnek okul yöneticisi olarak adından söz ettiren Nurettin Olgun rotasyon uygulaması nedeniyle Beşikdüzü İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü görevine atandıktan sonra da başarılı çalışmalarını sürdürdü. 40 öğrenci mevcuduyla aldığı Beşikdüzü İmam Hatip Lisesi’ni,  Ahmet Gün Anadolu İmam Hatip Lisesi binasının yapılmasını da sağlayarak marka bir okula dönüştüren Nurettin Olgun, bazı sağlık sorunlarını ileri sürerek yöneticilik bayrağını devretme kararı aldığını duyurdu.

DSC_0774

Örnek idareciydi

Beşikdüzü Taka61 Restaurant’ta meslektaşlarıyla veda yemeğinde bir araya gelen Nurettin Olgun, “Ben zaten müdürlük yaparken de okulumda derslere giriyordum. Öğretmenlik yapmak bana zor gelmeyecek” diyerek, mütevaziliğini gösterdi. Beşikdüzü’ndeki yemeğe Şalpazarı ve Beşikdüzü’nden İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve okul idarecileri katıldı. Yemekte konuşan Müdürler, Nurettin Olgun’un çok iyi bir insan ve çok iyi bir müdür olduğunun altını çizerek, kendisinin idareciliği döneminde bir çok idareciye iyi bir model olduğunu söylediler.

DSC_0798

NURETTİN OLGUN KİMDİR?

1962 yılında Trabzon ili Şalpazarı ilçesinin Kuzuluk Köyü´nde doğdu. İlkokulu 1975 yılında Kuzuluk Köyü´nde bitirdikten sonra 1979 yılında Vakfıkebir İmam-Hatip Lisesi orta kısmından mezun oldu. 1983 yılında da İstanbul Pendik İmam-Hatip Lisesini bitirdikten sonra aynı yıl Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´ni kazandı. Öğrencilik yıllarında Konya’nın muhtelif camilerinde İmam-Hatiplik görevini yürüttü. 1989 yılında ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra Elazığ Keban İmam-Hatip Lisesi´nde 1989-1993 yılları arasında meslek dersleri öğretmenliği ve müdür yardımcılığı görevlerini yürüttü. 1992 yılında askerlik görevini Burdur’da tamamladı. 1993 Yılında Vakfıkebir İmam-Hatip Lisesi meslek dersleri öğretmenliğine atandı.1995-1997 yılları arasında okulda aynı okulda müdür başyardımcılığı görevinde bulundu. 2004 yılında okul müdürü olarak göreve başladı ve 14.09.2010 tarihinde bu görevden ayrılarak Beşikdüzü Anadolu İmam-Hatip Lisesi´nde 27.09.2010 tarihinde okul müdürlüğü görevine başladı. Evli ve dört çocuğu bulunmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 22 Mayıs 2017, 16:02

    Kendisinin Vakfıkebir, Beişikdüzü ve şalpazarı na yapmış olduğu hizmetler yıllarca unutulmayacaktır.Arkasında hoş bir seda bıraktığı için kendisini tebrik ediyorum.İdarecilikten ayrılması eğitim için bir kayıptır.Bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum.