Terzi Şükrü Şekerci’nin cenazesi Turalıuşağı Mahallesi’nde toprağa verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

sukru sekerci vefat

1 buçuk yıldır İstanbul’da akciğer kanseri teşhisiyle tedavi gören ve 17 Aralık 2017 Pazar akşamı Saat 19.10 sıralarında tedavi gördüğü Çatalca Devlet Hastanesi’nde 61 yaşında hayata veda eden Şükrü Şekerci‘nin cenazesi memleketi Şalpazarı İlçesi’nin Turalıuşağı Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

DSC_0749

Merhum Terzi Ali Osman Şekerci‘nin oğlu Şükrü Şekerci, babasıyla ve amcası Kamil Şekerci ile 70’li ve 80’li yıllarda terzilik yapmıştı. Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir‘in halasının oğlu olan Şükrü Şekerci, temiz kalpliliği, insan ve akraba canlısı biri olarak hafızalarda yer aldı. ‘Şükür’ olarak tanınan Şükrü Şekerci Şalpazarı’nın sevilen simalarından biriydi.

[youtube IdKnn_RQyn4]

4 yıl önce Şalpazarı’ndan İstanbul’a giderek Büyükçekmece’deki annesiyle birlikte yaşamaya başlayan Şükrü Şekerci, 2 yıl önce annesinin vefat etmesinden sonra amansız kanser hastalığına yakalanmıştı. Şükrü Şekerci kansere karşı daha fazla direnemeyerek geçen Pazar akşamı hayata veda etmişti.

DSC_0755

Şükrü Şekerci‘nin cenazesi bugün Turalıuşağı Camii’ndeki öğle namazından sonra aile kabristanlığına defnedildi. Şükrü Şekerci‘yi Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Mustafa Demir, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ve aralarında bazı daire amirleri, esnaf, siyasi partilerle dernek başkanlarının da olduğu çok sayıda vatandaş uğurladı.

sekerci sukru DSC_0781

Merhum Şükrü Şekerci‘ye Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. 20 Aralık 2017, 08:26

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaallah

 2. 20 Aralık 2017, 14:41

  Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, yakınlarına Allah’tan baş sağlığı temenni ederim.

 3. 22 Aralık 2017, 21:45

  Allah (c.c.) Rahmet eylesin. Tüm akraba ve yakınlarına baş sağlığı ve Sabr-ı Cemil dilerim.

 4. 24 Aralık 2017, 18:22

  Allah rehmet eylesin,Makamı cennet olsun