Kadırga Şenliği’nde Hilmi Türkmen’den tarihi çağrı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kadirga

Kadırga Otçu Şenliği dün yapıldı. Şenliğe Üsküdar Belediye Başkanı hemşehrimiz Av. Hilmi Türkmen‘in tarihi konuşması damgasını vurdu.

Gümüşhane ve Trabzon’dan çok sayıda üst düzey yöneticinin katıldığı Şenlikte konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, “Kadırga’yı misafirlerimizi en güzel şekilde ağırlayabileceğimiz bir duruma neden dönüştürmüyoruz. TOKİ’ye bunu yaptırabilirim. Bu işi birilerinin sahiplenmesi lazım. Bunu daha ne kadar uzatacağız” dedi ve ekledi:

DSC_0124

“Bu tozun toprağın içinde daha ne kadar şenlik yapacağız. Bu işin hiç bir mazereti olmaz. Bakın söylüyorum. Caminin altyapısı konusunda Üsküdar Belediye Başkanı olarak ben varım. Öncelikle bu topraklarda büyümüş birisi olarak önce çuvaldızı kendime batırıyorum. Ama herkesin sorumlulğu var. Artık Kadırga’nın bu hali bize yakışmıyor. Sayın Valilerimizle Belediye Başkanlarımızla bu işe el atalım. Güzel bir Kadırga çok güzel bir buluşma yeri olarak nesiller boyu inşallah devam etsin”

Kadırga Otçu Şenliği’ne RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Belediye Başkanı Refik Kurukız, Tuzla Belediye Başkan Yrd. Ahmet Çabuk ve AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara da katıldı.

DSC_0264

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir