Katibe Muhcu ile Mustafa Demirtaş’ın cenazeleri Dereköy Mahallesi’nde toprağa verildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Mart 2020 Cuma akşamı eşi ve bir yakınıyla birlikte Bursa’nın Gürsu İlçesi’ne giderken Saat 21.30 sıralarında Orhangazi İlçesi sınırları içinde yolda kaza yapan bir sürücüye yardım etmek isterken, başka bir aracın çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden (Mına) lakaplı 4 çocuk babası Mustafa Demirtaş (55) bugün Dereköy Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Mustafa Demirtaş ile dün İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında vefat eden Tıpacuğu Hüseyin Muhcu‘nun eşi 5 çocuk annesi Katibe Muhcu‘nun cenaze namazları için Dereköy Mahallesi eski Camii önünde yaklaşık bin 500 kişi saf tuttu. Öğle namazını müteakip önce merhume Katibe Muhcu‘nun ardından da Mustafa Demirtaş‘ın cenaze namazları kılındı. Cenazeler elde taşınarak Mahalle Mezarlığında toprağa verildi.

Yıllarca Şalpazarı’nda kamyon şoförlüğü yaptıktan sonra İstanbul’a giden Mustafa Demirtaş (Mına) burada şoför olarak çalıştığı İETT’den yaklaşık 4 yıl önce emekliye ayrılmıştı. Çocukluğunun geçtiği memleketi Şalpazarı’na yerleşmek için ev satın alan Mustafa Demirtaş zaman zaman İstanbul’daki ailesinin yanına gidip geliyordu. Şalpazarı’nda çok sevilen Mustafa Demirtaş‘ın cenazesine onlarca şoför arkadaşının yanı sıra, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, Şalpazarı Belediyesi eski Başkanı Mehmet Muhcu ve daha bir çok tanınmış isimler katıldı.

Merhume Katibe Muhcu ve merhum arkadaşımız Mustafa Demirtaş (Mına)’ya Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir